در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
فرصتی ویژه و استثنایی: درج آگهی ویژه به مدت یکماه رایگان برای مشاغل تولیدی، خدماتی و ... ارسال عدد 5 به 10000403010000

بانکی آگهی

آگهی های آرایشگاه های بانوان در غرب تهران

هیچ آگهی در این گروه ثبت نشده است

هر آنچه درباره اکستنشن مژه نیاز است بدانید

یکی از جدیدترین تکنیک‌های مورد استفاده آرایشگاه های بانوان در افزایش زیبایی چشم، اکستنشن مژه است. با استفاده از این مژه های مصنوعی می توان مژه ها را تا مدتی پرتر و بلند تر نشان داد. معمولا بسیاری از خانم‌ها اکستنشن را با کاشت مژه اشتباه می گیرند در حالی که این‌ها دو چیز کاملا جدا هستند.

جنس مژه ها؟

جنس مژه های مخصوص اکستنشن که آرایشگاه های بانوان استفاده می نمایند می تواند از موی انسان، موی سمور، موی اسب، فیبرهای مصنوعی یا ابریشم باشد. استفاده از موی حیوانات برای این کار توصیه نمی گردد چرا که ما نمی توانیم از پاکیزه و استریل بودن آن اطمینان حاصل کنیم. علاوه براین مژه های تولید شده از موی حیوانات احتمال حساسیت را افزایش می دهند. این مژه ها در طول، ضخامت و رنگ های مختلف موجود هستند. معمولا برای هر چشم می توان از 40 تا 60 مژه استفاده کرد.

اگر می خواهید مژه هایتان طبیعی به نظر بیاید توصیه می شود از مژه های هم اندازه و هم ضخامت مژه خود استفاده کنید. علاوه براین استفاده از مژه های بلندتر در انتهای چشم و مژه های کوتاه تر در ابتدای چشم باعث می شود مژه ها زیباتر به نظر برسند. اکستنشن مژه معمولا بین 2 تا 6 هفته دوام می آورد. لازم است برای پر کردن جای مژه های ریخته شده به طور متوسط ماهی دو بار به آرایشگر مراجعه کنید.

مژه هایی که با چسب می چسبند

برای این كار تمامی مواد و تجهیزات آرایشگاه های بانوان باید استرلیزه باشند. آرایشگر نیز باید دستان خود را ضدعفونی نماید. روی پلک و مژه های پایینی تان نوار چسبی مخصوص زده شود تا چسب مژه روی آنها منتقل نشود در حین كار از شما درخواست می شود چشم هایتان را ببندید یا به پایین نگاه کنید. آرایشگر هر تار مژه را با استفاده از موچین برمی دارد و انتهای آن را در چسب فرو می برد و بعد آن را برای 30 تا 40 ثانیه روی یکی از مژه هایتان نگه می دارد.

تا پر شدن تمام مژه ها لازم است به طور مرتب آنها را با استفاده از شانه مخصوص مرتب کنید تا به هم نچسبند. بعد از گذاشتن تمام مژه ها در صورت لزوم آرایشگر کمی آنها را فر می کند تا ظاهرشان طبیعی تر شود. کل این كار بین 40 تا 90 دقیقه طول می کشد. البته اگر مژه های بیشتری بخواهید ممکن است تا 2 ساعت هم به طول بیانجامد.
 

اکستنشن مژه

اکستنشن با مژه مصنوعی معمولی تفاوت های زیادی دارد. مثلا در اکستنشن از تارهای مژه تکی استفاده شده و هر تار مژه مصنوعی روی یک تار مژه طبیعی چسبانده می شود. در حالی که مژه مصنوعی معمولا یا به صورت یک تکه یا به صورت دسته های کوچک از چند تار مو به کار می رود. در اکستنشن، مژه های مصنوعی روی خود مژه ها نصب می شوند اما مژه مصنوعی معمولی روی پوست پلک و بالای مژه های اصلی چسبانده می شود. دوام اکستنشن مژه بسیار بیشتر تر از مژه مصنوعی است اما درعین حال احتیاج به مراقبت بیشتر و ترمیم مداوم دارد. این مژه ها هنگام خواب، دوش گرفتن، ورزش کردن و شنا کردن خراب نمی شوند.

همچنین نوع چسبی که در اکستنشن به کار می رود متفاوت است و مهم ترین تفاوت اینکه اکستنشن بسیار طبیعی تر از مژه مصنوعی به نظر می رسد. مژه های مصنوعی را خود فرد می تواند در خانه نصب کند اما برای اکستنشن توصیه می شود حتما به یک آرایشگاه های بانوان مراجعه شود. بسیاری از افراد به اشتباه اکستنشن مژه را کاشت مژه می خوانند. در حالی که کاشت مژه مانند کاشت مو نوعی جراحی محسوب می شود. همچنین برخی ها فکر می کنند این روش به داشتن مژه های دائمی و مادام العمر کمک می کند، درحالی که فقط با کاشت مژه آن هم توسط یک تیم جراح می توان مژه های دائمی داشت آن هم نه در همه افراد.
 

قوطی چسب را ببینید

آرایشگاه های بانوان باید تنها از چسب هایی استفاده کنند که دارای تاییدیه پزشکی است. این چسب ها معمولا بی رنگ بوده اما نوع مشکی آن نیز موجود است که مانند ریمل عمل می کند و مژه ها را ضخیم تر نشان می دهد. این چسب ها نباید حاوی فرمالدئید باشند. بهتر است از آرایشگر بخواهید قوطی چسب را به شما نشان دهد تا از محتویات آن مطمئن شوید.

چسب های غیر استاندارد و حاوی فرمالدئید ممکن است به چشم ها و پوست اطراف آن آسیب برسانند. استفاده بیش از حد از چسب، مژه ها را سنگین می کند و همین باعث می شود زودتر بریرند. علاوه براین احتمال حساسیت را نیز بیشتر می کند. بی دقتی در چسباندن مژه ها می تواند مشکلات متعددی ایجاد کند. برای مثال ممکن است مژه های فرد به هم بچسبند. مژه ها با سرعت متفاوتی رشد می کنند.
 

اکستنشن مژه ها

اگر یک مژه با سرعت رشد بیشتر به یک مژه با سرعت رشد کمتر بچسبد، مژه ای که رشدش کندتر است طی زمان از جا درمی آید. این موضوع باعث نازک شدن مژه و احساس درد و سوزش می شود. علاوه بر این چسباندن چندین تار مژه مصنوعی به یک تار مژه طبیعی باعث سنگینی و ریزش مژه طبیعی می شود و از رشد آن جلوگیری می کند.
 

مراقبت های بعد از اکستنشن

یک هفته پیش از انجام اکستنشن از ریمل ضد آب استفاده نکنید چراکه ممکن است مقداری از آن روی مژه ها باقی بماند و باعث شود چسب به خوبی روی مژه تنظیم نشود.

از آرایشگر بخواهید در ابتدا قسمت کوچکی از مژه ها را اکستنشن کند و به مدت یک تا 2 ساعت صبر کنید. اگر احساس حساسیت نکردید آنگاه ادامه دهید.

سعی کنید پیش از اکستنشن به حمام رفته و بعد از گذاشتن اکستنشن 24ساعت به مژه هایتان آب نزنید. ریختن چند مژه در 24 ساعت اول طبیعی است. همچنین بهتر است تا 2 روز از رفتن به سونا و استخر صرف نظر کنید و آب داغ به چشمان تان نزنید تا چسب ها کاملا خشک شوند. بعد از این مدت می توانید با خیال راحت به فعالیت های همیشگی تان بپردازید. البته شناکردن مداوم و استفاده طولانی از سونا می تواند عمر اکستنشن را کاهش دهد.

برای جداکردن مژه ها هیچ وقت اکستنشن ها را نکشید. این کار باعث کنده شدن مژه های طبیعی تـان می شـود. بـرای جدا کردن آنها مواد مخصوص حل کننده وجود دارد. بهتر است این کار را به آرایشگرتان بسپارید. البته با رشد مژه ها در طی زمان، اکستنشن نیز به تدریج از روی مژه برداشته می شود و نیازی به جداسازی نخواهد بود. اگر قسمتی از یک مژه مصنوعی اکستنشن بلند شد آن را نکنید و اجازه دهید خودش بیفتد.

بعد از اکستنشن دیگر از فر مژه نیز استفاده نکنید چراکه باعث شکستن و کنده شدن مژه های چسبانده شده می شود. برای حفظ حالت مژه ها می توانید بعد از حمام سشوار را روی درجه کم بگذارید و آن را با فاصله 20 سانتی زیر مژه هایتان بگیرید و به آرامی با حرکت انگشتان به مژه ها حالت بدهید. مراقب باشید حرارت سشوار خیلی داغ نباشد تا چسب ها تضعیف نشوند.
 

اکستنشن ها را فر یا رنگ نکنید.

با استفاده از این مژه ها دیگر نیازی به ریمل نخواهید داشت. با این حال می توانید از ریمل هایی استفاده کنید که پایه اصلی آنها آب است. هرگز از ریمل های ضدآب استفاده نکنید! ریمل های معمولی نیز اغلب پایه روغنی دارند. این روغن می تواند چسب مژه را تضعیف کند. بهتر است ریمل را فقط به نوک مژه ها بزنید.

هنگام حمام یک حوله کوچک دم دست خود بگذارید تا هربار از زیر دوش کنار می آیید بتوانید با گذاشتن حوله روی چشم هایتان آنها را خشک کنید و دیگر با دست چشم تان را فشار ندهید. اگر هم خیلی حساس هستید می توانید از نقاب های مخصوص حمام استفاده کنید. اجازه ندهید آب مستقیما از دوش روی مژه ها بریزد.

    برای خشک کردن صورت حوله را روی چشم ها نمالید فقط آرام بگذارید و بردارید.

    برای پاک کردن آرایش چشم می توانید از یک تکه اسفنج یا پنبه نرم آغشته به شیر پاک کن غیر روغنی استفاده کنید. بهتر است پنبه را روی مژه هایتان نمالید و به آرامی دور چشم را با آن تمیز کنید.

    از مالش چشم ها خودداری کنید. هر زمان که چشم تان دچار خارش شد می توانید با ضربه ملایم انگشت روی پلک این خارش را برطرف کنید. این کار برای سلامت پوست و جلوگیری از ریزش مژه ها بسیار مفید است.

 

اكستنشن بهتر است یا مصنوعی؟

چسب هایی که در کاشت مژه استفاده می شوند می توانند باعث ایجاد حساسیت و اگزمای دور چشم شوند. در صورت وقوع چنین حساسیت هایی به راحتی بهبود حاصل نمی شود و ممکن است بعد از جداکردن مژه های مصنوعی نیز برای سال ها این مشکلات ادامه پیدا کند. گاهی اوقات حتی تشخیص علت این حساسیت ها بسیار دشوار است و فرد سال ها ناچار به استفاده از درمان های مختلف دارویی و غیر دارویی می شود.

علاوه براین اگر دستان فرد آرایشگر آلودگی و عفونت داشته باشد ممکن است هنگام اکستنشن مژه این آلودگی و میکروب ها روی پلک منتقل شده و باعث عفونت های پوستی لبه پلک و مژه شود. حداکثر زمان مجاز برای اکستنشن مژه 8 هفته است. اگر همیشه از مژه مصنوعی استفاده شود به طور حتم در دراز مدت مژه های طبیعی فرد آسیب می بیند و خون رسانی و تغذیه اش کم می شود و درنهایت باعث ریزش مژه های طبیعی می شود که این ریزش دیگر برگشت پذیر نخواهد بود. در كل از لحاظ عوارض، استفاده از مژه مصنوعی بهتر از اکستنشن مژه است. اما مژه مصنوعی هم می تواند به مژه ها، منافذ و فولیکول های مو آسیب بزند و باعث ایجاد اسکار یا فیبروز شود.


منبع:
nabzema.com

  ثبت آگهی رایگان