در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
فرصتی ویژه و استثنایی: درج آگهی ویژه به مدت یکماه رایگان برای مشاغل تولیدی، خدماتی و ... ارسال عدد 5 به 10000403010000

بانکی آگهی

آگهی های گروه نصب و تعمیر

رگلاژ درب شیشه ای ; ۰۹۱۲۱۲۷۹۰۲۳ نصب و تعمیر

آگهی رایگان

تعریف خدمات پس از فروش

در عصر کنونی خدمات پس از فروش چه در بخش نصب و چه تعمیر از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر خدمات پس از فروش به درستی صورت پذیرد، جلب رضایت مشتریان را در پی خواهد داشت. از راه‌های دیگر در راستای رضایتمندی مشتریان علاوه بر ارائه خدمات پس از فروش، ارتباط با مشتریان جهت اطلاع از وضعیت رضایت یا عدم رضایت آنها می باشد. این مسائل برای مفهوم و درک خدمات پس از فروش چیست شاید به نظر کوچک برسد ولی با توجه کردن به آن و استفاده از نرم افزارهای خدمات پس از فروش می‌توان نتایج ارزشمندی را کسب نمود و به فروش بیشتر دست یافت، این امر ما را در سودآوری بیشتر یاری می نماید.

مدیریت خدمات پس از فروش

مدیریت امری است که شرکت ها پس از فروش کالا برای بدست آوردن رضایت مشتریان و کمک به آنها برای گرفتن بیشترین ارزش از محصولات شرکت یا خدماتی که انجام می دهند. این خدمات می‌تواند شامل فرآیند نصب و تعمیر کالای عرضه شده به مشتری باشد. با تعریف خدمات پس از فروش در می یابید که این خدمات ارائه شده نه تنها تضمینی برای مداومت بخشیدن به بازار کار تولید کنندگان می باشند، بلکه از عوامل تاثیرگذار در رقابت بازار جهانی به حساب می آیند. خدمات پس از فروش به انگلیسی معادل عبارت after-sales service می باشد. خدمات ارائه شده می توانند یکی از موارد زیر باشند :

    حمل و نقل

    نصب و راه اندازی

    تعمیر و نگهداری

    تهیه و توزیع قطعات

    مستندسازی

    آموزش

    تضمین

    پشتیبانی

    پیگیری خرید مشتری

    برطرف کردن نیازهای آنان

    دقت و توجه به نگرانی یا ناراحتی آنها و رفع مشکل

    دادن پاسخ های درست و حساب شده به مشتری

    به یاد بودن مشتریان و اهمیت دادن به رضایتشان

    اعلام کردن حراجی یا تخفیف های آینده برای احترام گذاشتن به مشتریان

    گوش دادن به پیشنهادات در راستای اعتقاد مشتریان

    اطمینان دادن از کیفیت محصول

    در دسترس بودن همیشگی و ارتباط با مشتری

    فرآیند اجرای نصب و تعمیر

 

در سیستم خدمات پس از فروش، تعریف خدمات به هرگونه فعالیتی باز می گردد که از طرفی به طرف دیگری ارائه می شود، مالکیتی در کار نیست و الزاما بصورت نامحسوس صورت می‌پذیرد.

یک خدمت می تواند دربرگیرنده فعالیت هایی گاها به شکل خدمات مشتریان (نصب و تعمیر یا گارانتی) و در تعاملات بین مشتریان و کارکنان بخش خدمات و کالاها یا سیستم های ارائه دهنده خدمات صورت گیرد و راه حلی برای مشکلات مشتریان بیان می شود.

بازاریابی خدمات

با توجه به اهمیت نقش فروش خدمات به شیوه ای برای سازمان‌ها ارزشمند شده است که با رقابت موجود در بازار خدمات پس از فروش به دنبال حفظ مشتریان خود باشند. یکی از این فاکتورهای خدمات که شرکت برای متمایز شدن خود از سایرین شرکت ها می تواند انجام دهد ارائه خدمات با برترین کیفیت و فرآیند نصب و تعمیر به مشتریان است.

شرایط اخذ نمایندگی مانند شرایط عمومی دیگر استخدامی ها از جمله تابعیت جمهوری اسلامی ایران، عدم اعتیاد به مواد مخدر، عدم سوء پیشینه کیفری، داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان، یک سال سابقه کار مرتبط در زمینه خدمات مورد نظر، داشتن حداقل مدرک لیسانس و … است.

امروزه از نیازهای اصلی مشتریان پس از خرید یک کالا یا دریافت خدمات از یک سازمان نیاز به فرآیند نصب و تعمیر خواهد بود. کالاها اعم از مصرفی یا خدماتی در زمان دریافت توسط مشتری نیاز به نصب و آموزش اولیه استفاده از سوی سازمان به دریافت کننده را دارا می‌باشند. انجام صحیح و به موقع فرآیند نصب و پاسخدهی مناسب به مشتری پس از خرید بر اطمینان وی نسبت به خرید خود و اعتبار سازمان می‌افزاید.
دیگر زمانی که مشتری نیازمند بهره گیری از خدمات پس از فروش سازمان است بحث تعمیرات و رفع اشکال و خرابی ها می‌باشد. سازمان ها از طریق ایجاد نمایندگی در مناطق مختلف سعی در رفع این نیاز کرده و سازمانی  که در بحث خدمات نصب و تعمیر موفق تر باشد سهم بیشتری از بازار را در دست خواهد گرفت.

  ثبت آگهی رایگان