در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
فرصتی ویژه و استثنایی: درج آگهی ویژه به مدت یکماه رایگان برای مشاغل تولیدی، خدماتی و ... ارسال عدد 5 به 10000403010000

بانکی آگهی

آگهی های گروه خدمات صنعتی

خرید انواع مواد و ضایعات پلاستیک خدمات صنعتی

آگهی رایگان

شیوه طبقه بندی محصولات و خدمات صنعتی

کالاها و خدمات صنعتی بر اساس دو معیار "هزینه" و "چگونگی استفاده کالا یا خدمات صنعتی (کاربرد)" طبقه بندی می گردند که به سه دسته زیر قابل تقسیم هستند:

1. کالاهای سرمایه ای:

کالاهایی هستند بادوامی بالا که عمر طولانی داشته و معمولا روند استهلاک آنها چندین سال به طول می‌انجامد و در فرآیند تولید و کنترل محصولات به کار می روند. این اقلام معمولا به دلیل قیمت بالا جزء سرمایه هر شرکت محسوب می شوند. که به دو بخش تقسیم بندی می شوند:

    کالاهای نصب شدنی:

کالاهایی که برای شروع فعالیت هر شرکت ضروری بوده و معمولا این نوع کالاها به صورت مستقیم از فروشنده یا تولید کننده خریداری می گردد. فرآیند خرید کالاهای نصب شدنی معمولا بسیار زمان بر است و دو طرف درگیر مذاکرات پیچیده ای می شوند . کالاهای نصب شدنی به دو گروه زیر تقسیم می شوند:

1. ساختمان ها و زمین:

مانند ساختمان کارخانجات و ادارات

2. تجهیزات تولیدی:

مانند ژنراتورهای برق، آسانسورها، دستگاه های تولیدی، پرس، برش و ... .

    تجهیزات فرعی:

تجهیزاتی که به شکل مستقیم در عملیات تولید دخیل نیست منتها در فرآیند تولید به صورت غیر مستقیم از آن استفاده می گردد. همچنین معمولا عمر این تجهیزات کمتر از عمر کالاهای نصب شدنی است و به دو گروه زیر تقسیم بندی می شود:

1. تجهیزات تولیدی قابل حمل:

مانند آچار های دستی، جرثقیل و ... .

2. تجهیزات و ابزار اداری:

مانند رایانه های شخصی، میز و صندلی، دستگاه فکس و ... .

2- تدارکات و خدمات صنعتی:

محصولات و خدمات صنعتی از نوع کم دوام که در فرآیند تولید، توسعه یا کنترل محصولات استفاده گشته و ساخت محصولات را تسهیل می نمایند و به دو بخش زیر تقسیم بندی می شوند:

    خدمات صنعتی و تجاری :

این نوع خدمات بیشتر به منظور کمک به شرکت ها جهت تسهیل در امر تولید مطلوب، تکامل محصول و رفع عیوب در مراحل نهایی یا در مراحل ابتدایی صورت می‌پذیرند. این دسته خدمات صنعتی به سه بخش مجزا تقسیم می شوند:

1- خدمات تعمیر ، نگهداری و بهره برداری (MRO) :

این خدمات توسط شرکت هایی که در زمینه های مختلف فعالیت می کنند ارائه شده و به منظور نگهداری، تعمیر و بهره برداری استفاده می شود. این خدمات اساسا از سوی شرکت های کوچک یا تولیدکننده دستگاه ها ارائه گشته و معمولا خدماتی مردم محور می باشند. مانند افرادی که در شرکت های مختلف مانند شرکت های قند و نیشکر عملیات اورهال انجام می دهند.

2- خدمات مشاوره ای:

این نوع خدمات اساسا از نوع خدمات مردم محور اند که توسط افراد ارائه می شود و اعتبار شرکت و کارمندان حرفه ای نقش به سزایی در این خدمات ایفا می کند. مانند خدمات مشاوره حقوقی، مدیریتی ، تبلیغات و ...

3- خدمات تولیدی:

خدماتی هستند که برای تولید محصول نهایی باید استفاده شده و بخشی از فرآیند تولید می‌باشند همچون شرکت هایی که تست های غیرمخرب ( NDT) و بازرسی از قطعات ساخته شده را انجام می دهند. این نوع خدمات از نوع خدمات تجهیزات محور می باشد.

    تدارکات :

این محصولات معمولا به وسیله واسطه های فروش ارائه می شوند زیرا ارزش واحد این محصولات بسیار کم است و خریداران بسیار زیاد و پراکنده هستند. در بازاریابی این محصولات قیمت و خدمات نقش مهمی را ایفا می کنند و شرکت ها معمولا از فرآیندهای خرید طولانی مدت و مستمر استفاده می نمایند و به دو بخش زیر تقسیم می شوند:

1- خدمات نظافتی :

این خدمات ، مردم محور بوده و در آن افراد نقش اصلی را ایفا می نمایند. مانند خدمات نقاشی ساختمان های اداری و تمیزکردن محیط های تولیدی

2- تدارکات عملیاتی :

این تدارکات بیشتر محصولاتی را شامل می شود که دوام چندانی نداشته و در پروسه تولید مرتبا استفاده می شوند. مانند کاغذ، خودکار، روغنکاری دستگاه، سوخت رسانی و ... .

3- مواد و قطعات :

کالاهایی هستند که خریدار، آنها را برای تولید کالاهای دیگری به کار می گیرد و به دو گروه زیر تقسیم بندی می شوند:

    مواد خام :

این مواد که به صورت طبیعی وجود دارند به دو گروه اصلی تقسیم می شوند.

1- محصولات کشاورزی :

بیشتر تولید کنندگان محصولات کشاورزی، محصولات خود را از طریق واسطه های فروشی که محصولات را می خرند و آنها را درجه بندی، انبار و جابه جا می کنند، به فروش می رسانند. مانند گندم، کتان، دام و طیور، میوه و سبزیجات و ...

2- مواد طبیعی :

عرضه مواد طبیعی بسیار محدود صورت می‌پذیرد. مواد طبیعی عموما به صورت عمده به فروش می رسند و تولیدکنندگان این محصولات عموما کار بازاریابی و فروش محصولات را خودشان انجام می دهند ومحصولاتشان را به صورت مستقیم به کارخانه ها و بازارهای مختلف می فروشند. مانند ماهی، چوب، نفت ، ذغال سنگ و ... .

    مواد و قطعات ساخته شده :

این گروه به سه دسته اصلی تقسیم می گردند که به شرح زیر می باشد:

1- ماده اولیه :

از این مواد بعد از پردازش و ساخت آن می توان استفاده کرد و به خودی خود محصولات کاملی نیستند . مانند موادیاز قبیل چرم، کاغذ و ... که بعد از پردازش چرم به کفش و کاغذ به کتاب تبدیل می شود.

2- مواد فرآیندی :

موادی هستند که به طور کامل پردازش شده و به خودی خود محصول کاملی هستند. این مواد بخشی از محصول نهایی می باشند مانند گریس، روغن، z one و ... .

3- قطعات مکمل یا اولیه :

این محصولات به صورت مستقیم در تولید محصول نهایی استفاده می شوند و خریدار تغییری در آنها ایجاد نمی کند. به عنوان مثال گیربکس ها , موتورها , سوئیچ ها و ...

  ثبت آگهی رایگان