در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
فرصتی ویژه و استثنایی: درج آگهی ویژه به مدت یکماه رایگان برای مشاغل تولیدی، خدماتی و ... ارسال عدد 5 به 10000403010000

بانکی آگهی

آگهی های گروه تراشکاری

هیچ آگهی در این گروه ثبت نشده است

تراشکاری چیست؟

در اصل تراشکاری به عملیاتی می‌گویند که توسط یک ابزارتک لبه، قطعات استوانه ای شکل ایجاد می کند و در اکثر موارد ابزارثابت بوده در حالی که قطعه کار دوران می نماید. از بسیاری جهات تراشکاری یک روش برش فلزات است که تعاریف مشخص و نسبتا غیر پیچیده ای دارد. از سوی دیگربا توجه به اینکه فرایند تراشکاری بسیار پرمصرف و متداول است تا کنون توسعه زیادی یافته و در سطوح بالایی بهینه سازی گردیده است و در هنگام کاربرد تراشکاری باید عوامل مختلفی ارزیابی شوند.

برخلاف اینکه عملیات تراشکاری با یک لبه برنده انجام می گیرد، اما این فرآیند از نظر شکل کار و جنس آن نوع، شرایط عملیات، نیازها، هزینه ها و...بیان کننده عوامل و فاکتورهای فراوانی برای ابزاربرشی است. ابزارهای برشی امروزی به دقت طراحی گشته و این امر بر اساس ده ها تجربه ‘تحقیق و توسعه می باشد.

از شکل هندسی و جنس ابزار گرفته تا قالب کلی، نوع گرفتن اینسرتها روی ابزار گیر، نوع ساقه یا طرح های مدلوا،  ابزار تراشکاری از آن چنان پویایی در زمینه برش فلزات برخوردار است که آنچه امروز قابل اجراست دو دهه قبل حتی تصورش نیز مشکل بود. بسیاری از اصولی که برای برش فلزات تک لبه به کار می رود برای دیگر روش ها حتی عملیات فرز کاری که در آن یک ابزار چند لبه دوران می کند نیز کاربرد دارد.

به منظور ساده کردن موضوع می توان عملیات تراشکاری را به چهار دسته اصلی تقسیم کرد:

(1)تراشکاری طولی

(2)پیشانی تراشی (کف تراشی)

(3)کپی تراشی روی زوایا

(4)پروفیلهای گرد

همچنین ترکیبات زیادی نیز از قبیل ماشینکاری پله ها، تغییر قطرها و پخ ها هم وجود داشته منتها آنها نیز از همان 4 عملیات اصلی شکل گرفته اند.

تراشکاری مرکب از دو حرکت است: دوران قطعه کار و پیشروی ابزار. در بعضی از موارد اجرایی ممکن است قطعه کار ثابت و ابزار دور قطعه بچرخد، اما اصول اصلی یکسان است. پیشروی ابزار می تواند در راستای محور قطعه کار باشد که این به معنای تراشیدن قطر قطعه کار تا رسیدن به قطر کوچکتر است. روش دیگر پیشروی ابزار روی یک انتهای قطعه کار به سمت مرکز است که این به معنای کاهش طول قطعه خام خواهد بود. اغلب پیشروی ها در عملیات مخروط تراشی و کپی تراشی مخلوطی از دو نوع پیشروی فوق هستند. ماشین های تراش کنترل اتوماتیک امروزه می توانند انواع برش های مستقیم و گرد را انجام دهند.CNC به معنای یک کنترل کننده بسیار قوی است که می توانند در عملیات تراشکاری، مسیرهای پیچیده را جایگزین ابزارهای فرم دار و استفاده از مدل های کپی تراشی نماید.

بنابراین تراشکاری به معنای برداشتن مواد از روی سطح جانبی یک قطعه کار دوار با یک ابزار تک لبه خواهد بود.


منبع:
http://trash.parsiblog.com

  ثبت آگهی رایگان