طبخ دیزی آداب دارد. گوشت تازه و نخود و لوبیا را در ظرف‌های سفالی یا سنگی یا ظرف‌های فلزی استوانه‌ای می‌ریزند و در کنارش نان سنگک، سبزی خوردن و ترشی می‌گذارند، یعنی همان رسمی که دقیقا در دیزی سرای ایرانشهر تمام و کمال اجرا می‌شود.

دیزی سرای ایرنشهر که کارش را از سال ۸۶ شروع کرده یکی از رستوران های معروف تهران است و تخصصش فقط طبخ دیزی است. در جایی که فضایی سنتی دارد . دیوارهایش پر از نقاشی‌هایی از صحنه‌های نبرد شاهنامه و هزار و یک شب است، با طاق نماهایی که یادآور سراهای قدیمی است. انگار که مثلا در کاروانسرایی نشسته‌اید و دیزی می‌خورید. در دیزی سرای ایرانشهر دیزی را در ظروف سنگی برایتان به همراه مخلفات فراوان می‌آورند . دیزی‌ای که خوب جا افتاده و همه چیزش به اندازه است. بعدش هم همانجا می‌توان چای و بامیه سفارش داد که چربی‌ها را بشوید.

 برای رفتن به دیزی سرای ایرانشهر باید چند نکته را در نظر داشت

اینکه دیزی سرای ایرانشهر رستوران شلوغی است و باید ماندن در صف‌های طولانی را به جان خرید و روزهای تعطیل فکر رفتن به آن را از سر بیرون کرد که حسابی شلوغ است.

دوم اینکه  اینجا فقط دیزی دارد و آن هم برای ناهار، پس اگر دیزی خور نیستید باید انتخاب جایگزینی پیدا کنید. از اینها گذشته با اینکه دیزی غذایی ساده و خودمانی است، ولی در دیزی سرای ایرانشهر برای رسیدن به آن باید خوب خرج کرد ولی دیزی خورها معتقدند آدم پول کیفیت و جایش را می‌دهد و یک روز باید حساب و کتاب را کنار گذاشت.

 

آدرس : تهران، ایرانشهر، خیابان کلانتری، پلاک 52

تلفن :88810008