سفر به نروژ

نروژ، یکی از ماجراجویانه ترین و لوکس ترین مقاصد گردشکری دنیا شناخته می شود و در این کشور می توان چشم اندازهای زیبایی از صخره های ساحلی، قله های برفی، تپه های جنگلی، فلات هایی با شیب تند و صخره های قدیمی و باستانی دید و بهترین صحنه های حیات وحش اروپا را فقط و فقط در نروژ باید جستجو کرد. اگر یکبار به این کشور سفر کنید، احتمالا هر کاری می کنید تا برای همیشه در آن بمانید!

 

نورهای شمالی

بهترین فرصت دیدن پدیده ی نورهای شمالی و شفق قطبی را فقط در نروژ می توانید ببینید. آسمان های وسیع و گسترده ای که از آلودگی های نوری به دورند، بازی زیبایی از رنگ و نور را به نمایش می گذارند. البته اگرچه مدار قطب شمال تنها جای خوب برای دیدن پدیده ی نورهای شمالی نیست، اما به دلیل آسمان صاف و بسیار پاکی که دارد، بهترین جا برای دیدن این پدیده ی خارق العاده است.

 

سافاری با هاسکی های دوست داشتنی

اگر همیشه در آروزی سورتمه سواری و سرخوردن روی برف بوده اید، سورتمه سواری با سگ، یکی از کارهایی است که باید امتحان کنید. در سورتمه سواری نروژی، از سگ های زیبا و دوست داشتنی هاسکی استفاده می شود و این شانس هم به شما داده خواهد شد تا به آنها غذا بدهید و خودتان مراقبشان باشید. تجربه ی  بی نهایت شگفت انگیزی که به تنهایی می تواند دلیلی عالی برای سفر به سرزمین یخ و برف باشد.

 

اقامتگاه ها و هتل ها

شاید اولین بار باشد که می شنوید هتل ها، دلیل سفر مردم باشند. اما در نروژ این موضوع دقیقا یکی از دلایل توریست ها است. اگر به دنبال جایی غیر معمول و غیر عادی برای اقامت می گردید، نروژ مقصد شماست و در واقع در نروژ، بعضی از هتل ها خود به تنهایی یک جاذبه  ی گردشگری اند. می  توانید در یکی از دوردست ترین مناطق نروژ در هتلی کاملا ساخته شده از یخ  بمانید و ماجراجویی را به سبک قطبی اش تجربه کنید! از خوردن ماهی کباب شده روی آتش با چوب درختان گرفته تا جابه جایی با گوزن ها و سگ های هاسکی به جای ماشین! البته هتل های یخی نروژ هتل هایی با امکانات بسیار خوب در حد یک هتل ۴ ستاره هستند. این هتل ها هر سال دوباره ساخته می شوند.

 

جشن کریسمس را در لاپلند تماشا کنید (Lapland)

اگر دوست دارید تا یک کریسمس بسیار متمایز، متفاوت تر از هر نقطه ی  دیگری در دنیا ببینید، باید به لاپلند نروژ بروید. در لاپلند، یک زمستان جادویی را با فرهنگ منحصر بفرد مردم سامی، سافاری با هاسکی های دوست داشتنی، شفق های قطبی و نورهای شمالی و چشم اندازهای پاک و کم نظیر بگذرانید و عید سنتی نروژی ها را از نزدیک ببنید. حتی شاید توانستید یک بابا نوئل واقعی را از نزدیک ببیند!

 

پیاده روی در بی مانندترین مناظر دنیا

تعدادی از زیباترین کوهستان ها و مناطق سرسبز دنیا در این کشور قرار دارند. به دره ی زیبای Reisa برید، در جنگل های انبوه و بزرگ خودتان را غرق کنید و غرق در زیبایی بلندترین آبشارهای نروژ شوید.

 

به تماشا نشستن وال ها در خورشید نیمه شب های تابستانی

در سرزمینی که به غروب تبدی خورشیدهایش معروف است، می توانید به مدار شمالی سرزمین نروژ بروید تا در آنجا شگفت انگیزترین و کمیاب ترین حیات وحش دنیا را نظاره کنید. تعدادی از گونه های نایاب نهنگ های کوهان دار در این قسمت نروژ زندگی می کنند.

برگرفته از الی گشت