کمپانی Logitech ماوس پدی را تولید کرده که غیر از حرکت روان ماوس رایانه بر روی آن، به منظور شارژ بی سیم آن‌ها نیز به کار خواهد رفت. ماوس پد Logitech با بهره برداری از تکنولوژی Powerplay ساخته شده است.
امروزه بیننده معرفی تکنولوژی‌ها و تولیدات هیجان انگیزی به وسیله کمپانی‌های مختلف هستیم و ماوس پد Logitech نیز یکی از تولیدات تازه ای است که می‌تواند مورد استقبال قرار بگیرد. اخیرا تکنولوژی تازه ای به اسم پاورپلی (Powerplay) معرفی شده که توانایی شارژ بی سیم را به طرز مستقیم در ماوس پد قرار می‌دهد و امکان شارژ کردن ماوس را در لحظه استفاده ممکن می‌کند. باتری محدودِ ابزارهای جانبی وایرلس، به یکی از مشکلات همیشگی مصرف کنندگان مبدل شده و Powerplay دقیقا همان چیزی است که می‌تواند این سخت را حل کند.
تکنولوژی شارژ بی سیم درون ماوس پد به روش ویژه به وسیله Logitech معرفی شده و این تولیدکننده مدعی شده است که بعد از بیشتر از چهار سال تحقیق و پیشرفت توانسته این فرضیه را به حقیقت مبدل کند. مدیران Logitech در خصوص این که چرا این موضوع با تکنولوژی در معرض‌تری مانند استاندارد Qi (استانداردی برای شارژ بی سیم که به وسیله کنسرسیوم انرژی بی سیم یا WPC معرفی شده) صورت نگرفته، جواب داده‌اند:
پوشش تمام سطح ماوس پد (۲۷۵ میلی‌متر در ۳۲۰ میلی‌متر) با Qi ممکن نبود. برنامه مفهومی زئوس از Corsair از Qi سود میبرد با اینحال آن را تنها به یک گوشه از پد اختصاص می‌دهد. همزمان با اینکه ماوس پد Logitech G Powerplay، ماوس را در هر جا که قرار داشته باشد، بدون توجه به نحوه حرکت آن، شارژ می‌کند.
هنوز واضح نیست تا چه اندازه از ادعاهای Logitech به حقیقت نزدیک باشد و آیا توانایی شارژ بی سیم در برقراری رابطه ماوس با رایانه اختلالی ایجاد نمی‌کند؟ برای پیدا کردن جواب چنین سوالاتی باید منتظر معرفی رسمی این ماوس پد و تست کردن آن بمانیم. به علاوه از طرف دیگر گفته شده که در کمال تاسف ماوس پد Logitech با رایانه های مک سازگاری نخواهد داشت.
تاریخ معرفی و هزینه ماوس پد Logitech
ماوس پد Logitech G Powerplay در ماه آگوست سال جاری با هزینه ۹۹.۹۹ دلار توزیع خواهد شد. غیر از آن کمپانی Logitech اطلاع داد که دو ماوس تازه G903 و G703 را با قابلیت سازگاری با این ماوس پد معرفی می‌کند. ماوس G903 نمونه ارتقایافته G900 است و نمونه G703 نیز بطور کلی شبیه به نمونه G403 ساخته می‌شود. هر دو نمونه تازه از سنسور نوری PMW3366 استفاده می‌کنند و عمر کلیک آن‌ها نیز طولانی‌تر شده است. ماوس G903 با هزینه ۱۴۹.۹۹ دلار و ماوس G703 با هزینه ۹۹.۹۹ دلار در انتهای این ماه روانه مارکت می‌شوند.

اگر از علاقه مندان به گجت ها هستید یقینا این خبر را دوست داشته اید. اگر دوست دارید این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
برگرفته از گجت نیوز