اگر برای دکوراسیون منزل یا محل کار خود در جستجوی صنایع دستی و چشم نواز هستید محصولات فیروزه کوبی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. هنر فیروزه کوبی در قالب ظروف و اشیای مختلف مانند گلدان فیروزه کوبی، بشقاب فیروزه کوبی، آجیل خوری فیروزه کوبی و غیره تولید می‌شود و زینت بخش منزل شماست.

فیروزه کوبی چیست؟

فیروزه کوبی یکی از رشته‌های صنایع دستی است که به علت ظرفت و زیبایی موجود در آن به جرات می‌توان گفت یک صنایع دستی واقعی است، به طوری که گفته می‌شود قدمت این صنعت به حدود شصت سال قبل می‌رسد. فیروزه کوبی توسط شخصی بنام یوسف حکمیان معروف در مشهد برای اولین بار شناخته شده است. کار فیروزه کوبی در ابتدا  بر روی زینت‌آلاتی مانند دستبند، گل سینه، گوشواره و غیره انجام می‌شده است و حالا توسعه یافته با این حال باز هم جای پیشرفت و توسعه در آن وجود دارد.

روش ساخت ظروف فیروزه کوبی شده

ظروف فیروزه کوبی شده دارای بدنه‌ای از جنس فلز مس می‌باشد که سنگ‌های فیروزه بر روی آن قرار می‌گیرند و با چسب فیروزه محکم می‌شوند. برای مثال برای ساخت تنگ صراحی فیروزه کوبی، تنگ به طرح صراحی شکل داده شده و سپس در بخش‌های انتخاب شده برای فیروزه کوبی لاک مخصوص تیره رنگ زده می‌شود. استاد فیروزه کوب سنگ‌های فیروزه را با فواصل کم و به طور منظم بر روی کار می‌چسباند.

در هنر فیروزه کوبی هرچقدر سنگ‌ها منظم و با فواصل کم کنار هم قرار گیرند مرغوبیت کار بیشتر است که در برند استاد حامد کریمی همه تلاش و هدف در راستای ارائه محصولی پرکار و مرغوب برای خدمت به جامعه هنردوست است. این محصولات باکیفیت جهت رضایت خاطر هنردوستان و برای ترویج فرهنگ و هنر ایران عزیزمان در راستای افزایش تولید ملی است.

خرید ظروف فیروزه کوبی

اگر در نظر دارید برای تعطیلات با عزیزان خود به شهر اصفهان سفر کنید از کارگاه فیروزه کوبی استاد کریمی دیدن فرمایید و محصولات زیبای آن را از نزدیک مشاهده کنید. می‌توانید برای تهیه سوغات اصفهان از میان ظروف فیروزه کاری میدان نقش جهان هدایای خود را تهیه کنید.

این تولیدات در قالب اشیا مختلف مانند کاسه و بشقاب فیروزه کوبی، شمعدان و آیینه فیروزه کوبی، گلدان، کشکول، قندان، انواع تنگ، چای خوری فیروزه کوبی و غیره در اختیار خریداران محترم قرار می‌گیرند.

صنایع دستی فیروزه کوبی اصفهان که نسبت به سایر هنرهای این شهر گران‌تر هستند را می‌توان با اطمینان خریداری نمود. زیرا این محصولات شناسنامه دار هستند و ضمانت نامه کتبی برای آن‌ها صادر می‌شود.