شرکتی آلمانی هواپیمایی را تولید کرده که می‌تواند بر روی آب نیز با سرعتی بالا حرکت کند. برای ساخت این هواپیمای خاص از یک هواپیمای آلمانی که متعلق به دهه‌ی 50 است، الهام گرفته‌اند.

نام این محصول جدید و جذاب Airfish 8 است و توانایی آن را دارد که با فاصله‌ی 60 سانتی‌متر تا 7 متر بالاتر از سطح آب حرکت نماید. لازم است ذکر کنیم که این محصول زمانی که فاصله‌ی کمتری با سطح آب دارد، توانایی حرکت با سرعت بیشتر و کارایی بالاتری نیز دارد. بیشترین سرعت این هواپیما 193 کیلومتر در ساعت است و بد نیست بدانید که کارایی این محصول به نسبت هم‌نظیرانش 2 تا 3 برابر بیشتر است.

از نظر ظاهری این هواپیما 17.2 متر طول دارد و بال‌هایش حدود 15 متر هستند. قدرت موتور محصول هم 500 اسب بخار است و بدنه‌اش را با استفاده از پلاستیک فشرده ساخته‌اند.

پیش‌بینی می‌شود از این هواپیمای جالب برای حمل و انتقال مسافران در مسیرهای کوتاه استفاده شود. هواپیمای Airfish 8 می‌تواند 8 نفر را در خود جای بدهد و با یکبار شارژ، مسافتی در حدود 555 کیلومتر را بپیماید. در گذشته در فنلاند و استونی نیز هواپیماهایی نظیر  Airfish 8 به بهره‌برداری رسیده‌اند.