بعد از اینکه هواشناسی ایالت متحده آمریکا از بروز توفان مهیبی به نام فلورانس در سواحل شرقی این کشور خبر داد، شرکت های خودروسازی را به کمک به مردم برای فرار از گرفتار شدن در این توفان واداشت.  سازمان ملی هواشناسی ایالات متحده آمریکا پیش ‌بینی می‌ کند که امواج ناشی از طوفان در نزدیکی سواحل شرقی تا ارتفاع ۴ متر بالا روند که به گفته کارشناسان این سازمان چنین امواجی بسیار خطرناک است.

در این شرایط تسلا تصمیم گرفته که قبل از اینکه این توفان بخواهد به ساکنین صدمه بزند، با افزایش طیف حرکت اتومبیل های خود به کمک یک بسته به روز رسانی برای باتری ها، سرعت آنها را برای فرار راحت تر افزایش دهد. توفان فلورانس پیش از اینکه به سواحل تروپیکا برسد، در سال کارولینای شمالی فرود خواهد آمد.

تسلا می تواند از راه دور و با کمک تکنولوژی OTA ظرفیت حداکثری باتری 75 کیلووات ساعتی را در وسایل نقلیه مدل S و X با اضافه کردن حدود 30 مایل بیشتر از محدوده را افزایش دهد. فناوری OTA در واقع یک قابلیت است که می تواند به صورت بی سیم برای ارتقا دستگاه ها از راه دور مورد استفاده قرار گیرد. می توان ان را مشابه ردیاب خودرو دانشت که توسط الگوریتم های مختلف از راه دور کنترل می شود.

مالکین تسلا با کمک نوتفیکیشن از این افزایش ظرفیت باتری مطلع شده و می توانند آن را فعال کنند. آنها همچنین می توانند از قابلیت سوپر شارژینگ رایگان استفاده کنند که می تواند تا 80 درصد باتری را تنها در سی دقیقه پر کند. در متن نوتفیکیشن این اعلانیه چنین آمده است: «ما امیدواریم که این کار به شما آرامش خاطر برای رسیدن به این مکان امن دهد». تنظیمات باتری اواسط اکتبر و بعد از پشت سر گذاشتن توفان به حالت عادی باز خواهد گشت.

سال گذشته نیز در یک حرکت مشابه، شرکت خودروسازی تسلا برای فرار مشتریان خود از توفان سهمگین ایرما از قابلیت OTA استفاده کرد و توانست با ارسال یک به روز رسانی موجب افزایش محدوده حرکت آنان برای فرار سریع‌ تر شود. هرچند آن بسته هزینه برای مشتریان در پی داشت، اما این به روز رسانی اخیر به صورت رایگان و موقت در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت تا امکان فرار آنان از توفان فلورانس وجود داشته باشد.

حرکت مشابه جنرال موتورز

همچنین شرکت جنرال موتورز و مالکین خودروها کادیلاک، GMC، شورولت و … نیز می توانند در حین وقوع حوادثی از این قبیل می توانند از سرویس کمک رسانی بحرانی استفاده کنند، حتی اگر مشترک این سرویس نباشند. به این معنی که مردم می توانند از اتومبیل خود برای حرکت در مناطق خارج از فاجعه و پیدا کردن هتل ها، پمپ بنزین ها یا وای فای کمک بگیرند.