فواید چای زعفران

بسیاری افراد در طول روز دچار اضطراب و استرس می‌شوند که ایناسترس به سلامتی آن‌ها آسیب می‌رساند؛ محققان معتقد هستند اگر دچار اضطراب یا افسردگی هستید صبح‌ها چای زعفرانبنوشید، چرا که این چای شادی آور، ضد آلزایمر است و از سرطانپیشگیری می‌کند، همچنین  تسکین دردهای شکمی، ضد اضطراب و افسردگی است و از فشار خون بالا پیگشیری می‌کند اما توجه کنید چای نباید آن را مداوم نوشید، زیرا موجب استسقاء، خشکیپوست ،گرفتگی عضلات، بیماری‌های کبدی، خشکی روده و معده می‌شود.

ترش مزه هایی که بدن را سم زدایی میکند

جلوگیری از پیری مغز

توت فرنگی به‌دلیل دارا بودن فیتو کمیکال، اثرات مثبت بسیاری بر روی مغز دارد و می‌تواند اثرات نامطلوب پیری مغز را کاهش دهد؛ دم کرده برگ توت فرنگی برای اسهال مفید است همچنین برای درمان ناراحتی مجاری ادرار از دم کرده برگ توت فرنگی با کمی دارچین استفاده کنید.

خوب است بدانید برگ توت فرنگی به همراه دارچین و کمی وانیل یک چای فرح‌آور است؛ جوشانده 20 تا 30 گرم برگ توت فرنگی در یک لیتر آب برای سنگ کلیه مفید است همچنین از جوشانده 20 گرم برگ توت فرنگی در یک لیتر آب می‌توان جهت رفع اسهال خونی استفاده کرد.

ترش مزه هایی که بدن را سم زدایی میکند

فواید دانه کتان 

دانه کنان حاوی خواص درمانی بسیاری است  ضمن این که منبع غنی از فیبر، امگا ۳، و لیگنان است به عنوان ماده شیمیایی گیاهی هم  محسوب می‌شود که خاصیت ضد سرطان دارد؛ اما به دلیل اینکه این دانه جذب بدن نمی‌شود نباید آن را ساده خورد، چرا که بدن ما قادر به هضم این دانه نیست و برای استفاده از خواص تغذیه‌ای آن، این دانه را آسیاب کنید تا بخش‌های ارزشمند آن از بین نرود.

ترش مزه هایی که بدن را سم زدایی میکند

نوشیدنی محافظ استخوان

بسیاری از افراد می‌دانند که هویج به دلیل دارا بودن بتاکاروتن که تولیدکننده ویتامین A در بدن است، نقش زیادی در پیشگیری از سرطان برعهده دارد و به دلیل تولید کلاژن یک محافظ طبیعی پوست است، کلاژن یک ماده در پوست است که وجود آن در صورت لازم است و به زیبایی کمک شایانی می‌کند، بهتر است بدانید آب هویج  برای سلامت استخوان‌ها بسیار مفید است و در هر صد گرم هویج، ۳۳ میلی گرم کلسیم وجود دارد.

ترش مزه هایی که بدن را سم زدایی میکند

خواص آب زرشک

آب زرشک طبیعی خواص بسیار زیادی دارد و برای سلامتی مفید است؛  خوب است بدانید که  آب  زرشک ضد قند و چربی است و به  کاهش فشار خون کمک می‌کند همچنین به عنوان یک شستشو دهنده و نابود کننده سنگ مثانه و کلیه به شمار می‌رود؛ افرادی که به دنبال کاهش وزن و آب شدن شکمشان هستند می‌توانند از این نوشیدنی استفاده کنند.

آب زرشک به عنوان یک تقویت کننده قلب است و برای  باز کردن رگ‌ها بسیار مفید است همچنین به آرام کردن  روان واعصاب کمک می‌کند؛ خوب است بدانید برخی ترشی‌ها مثل رب انار ترش، تمبر هندی و آلوچه برای کلیه‌ها و کبد بسیار مفید است و سبب پاک سازی و سم زدایی کلیه و کبد از رسوب آن می‌شود.

ترش مزه هایی که بدن را سم زدایی میکند