چرا فضای باز برای کافه‌ها مزیت محسوب می­ شود؟ تراس یک کافه روباز چه ویژگی‌هایی دارد که آن را محبوب می‌کند؟

 

قطعا نوشیدن چای و قهوه یا صرف صبحانه و عصرانه در یک فضای باز لذت زیادی دارد. برای خیلی‌ها هم تداعی کننده حس نوستالژی خانه‌های قدیمی، ایوان و میز و صندلی و گرمای دوران کودکی است. البته یک عادت ناپسند دیگر هم که بعضی افراد را به سمت فضای باز در کافه‌ها می­کشاند، استعمال سیگار است. مجموعه‌ای از این عوامل دست به دست هم می­دهند تا همیشه در کافه‌هایی که فضای باز دارند با شلوغی و ازدهام مواجه شویم. ما در اینجا قصد داریم ده کافه­ای را که ایوان یا حیاط دارند به شما معرفی کنیم تا با حضور در هر یک از آن‌ها حس خاصی را تجربه کنید.

 

 کافه نزدیک کتاب

 

کافه‌ای در قلب تهران، در مجاورت کتاب فروشی‌های دوست داشتنی و نزدیک به پارک هنرمندان. تراس این کافه آنقدر محبوب است که همیشه بعد از ظهر‌ها پر شده و اگر از قبل رزرو نکنید نمی­ توانید در آن میزی داشته باشید.

 

کافه دیاموند

 

تعداد خانه‌های قدیمی که به کافه تبدیل می­شوند روز به روز بیشتر می­شود و دیاموند هم یکی از آنهاست. اینجا کافه ای چند طبقه است که یکی از طبقات آن مخصوص سیگاری‌هاست. با صرف قهوه در حیاط دیاموند در زمان سفر می­کنید. کافی است فنجانتان را در دست بگیرید. چشم‌ها را ببندید و خود را در هوای این عمارت قدیمی رها کنید.

 

کافه خانه فرهنگ و هنر واژه

 

این کافه یکی دیگر از خانه‌های قدیمی تهران در خیایان انقلاب است. فضای داخلی این کافه دکوراسیون جذابی دارد و در و دیوار آن بوی خانه‌های قدیمی را می­دهد. حیاط نقلی­ اش با دیوارهای آجری و آن حوض آبی فواره‌دار حتما شما را به دورن خود می­کشد. مقاومت نکنید و خود را به آن بسپارید که سرشار از انرژی خواهید شد.

 

بوفه کتاب مکتب تهران

 

حیاط و سقف  و صندلی‌های چوبی. کتاب و نمایش و کارگاه‌های آموزشی. همه این واژه‌ها برای توصیف بوفه کتاب مکتب تهران به کار می­رود. یک پاتوق کاملا فرهنگی که در خیابان آبان جنوبی قرار دارد و در آن می­توان روح و جسم را همزمان تغذیه کرد.

 

کافه ایوان

 

کافه ایوانکافه ایوان جایی است در خیابان لاله زار که به طور کامل در فضای باز قرار دارد. فضای این کافه مشرف به یک عمارت قدیمی به نام مشیرالدوله است. همچنین بر دیوار آن تابلوهای هنری نقش بسته که امکان خرید آنها هم فراهم است. کافه ایوان می­تواند یک انتخاب خوب برای روزهایی باشد که می­خواهید خستگی خرید در خیابان‌های مرکز تهران را به یک فنجان قهوه بسپارید.

 

کافه روباز زندگی زیبا

 

این کافه در شهرک غرب است وطراحی داخلی‌اش آنقدر زیبا است که در بدو ورود نمی­توانید تصمیم بگیرید در سالن بنشینید یا تراس. به همین خاطر اکثر افراد ابتدا سالن را انتخاب می‌کنند و پس از مدتی از خدمات می­خواهند تا ایتم دوم سفارش‌ خود را در تراس برایشان سرو کند. البته اگر سفارش دومی داشته باشند.

 

سام کافه شهرک غرب

 

این شعبه سام کافه تراس ندارد. اما حیاط بسیار زیبایی دارد که مانند یک گلخانه پر از گلدان است. حیاط سام کافه شهرک آن‌را از شعبه‌های دیگر متمایز کرده و در بدو ورود شما را شگفت زده می­کند.

 

کافه شمرون پارک گفتگو

 

تراس کافه شمرون مشرف به بخش جذابی از پارک گفتگو است. مکانی به دور از هیاهوی شهر و اتوبان. بعد از قدم زدن، نشستن در تراسی که رو به پارک است و دل دادن به فنجانی از نوشیدنی پر مهر، می­تواند تمام خستگی را از تن در کند.

 

چای بار

 

اینجا همه چی هم فال است و هم تماشا. باغ انجمن خوشنویسان در بلوار اندرزگو میزبان چای بار است. این کافه هم فضای بسته و هم فضای باز دارد. اما کمتر کسی می­تواند همجواری با درختان کهن را رها کرده و در فضای بسته بنشیند. در کنار صرف چای و خوراکی‌ها می­توان از آثار هنری که در گالری کافه به نمایش درآمده است دیدن کرد.

 

کافه گالری نیاوران

 

کافه گالری نیاوران در باغ موزه هنر ایرانی که یکی از خوش و آب و هواترین منطقه‌های تهران است، قرار دارد. در کافه پگالری علاوه بر بوفه صبحانه و منو کافه، ناهار و شام هم از منو غذاهای ایرانی و فرنگی سرو می­شود. به همین دلیل تمام ساعات روز و برای هر وعده­ای می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد.