چگونه يك تلويزيون را در دكوراسيون خانه خود جاي دهيم تا هماهنگي و تناسب زيبايي با دكوراسيون خانه داشته باشد و به راحتي بتوان آن را تماشا كرد؟ قرار دادن تلويزيون در چيدمان خانه به صورت اصولي، مستلزم رعايت اصول از ابتدا و برنامه‌ريزي اساسي است.

 

چگونه يك تلويزيون را در دكوراسيون خانه خود جاي دهيم تا هماهنگي و تناسب زيبايي با دكوراسيون خانه داشته باشد و به راحتي بتوان آن را تماشا كرد؟ قرار دادن تلويزيون در چيدمان خانه به صورت اصولي، مستلزم رعايت اصول از ابتدا و برنامه‌ريزي اساسي است. به نكته‌هاي زير توجه كنيد:

 

با تعيين نقطه كانوني در دكوراسيون شروع كنيد. اگر تصميم داريد نقطه كانوني دكوراسيون شما تلويزيون باشد، بايد آن را در مركز فضاي نشيمن قرار دهيد؛ اما اگر نقطه كانوني دكوراسيون شما شومينه يا هر چيز ديگري است، فضاي نشيمن و چيدمان مبل را بايد حول آن نقطه كانوني صورت دهيد و تلويزيون را در جايي بگذاريد كه به راحتي براي افراد قابل ديدن باشد.

 

 مشخص كنيد كه آيا تمايل داريد تلويزيون را به تنهايي روي ميز تلويزيوني ساده قرار دهيد يا مي‌خواهيد آن را داخل جايگاه مخصوص خود جاي دهيد؟ اين جايگاه مي‌تواند قفسه‌اي باشد كه دورتادور آن كتاب يا اشياء دكوري چيده شده است.

 

در فضاهاي كوچك، تلويزيون را در گوشه‌اي از اتاق قرار دهيد كه آخرين جايي است كه توسط فرد هنگام ورود به اتاق ديده مي‌شود.

 

اطمینان حاصل كنيد كه پشت تلويزيون فضاي كافي براي تهويه و همچنين قراردادن سيم‌هاي تلويزيون و تجهيزات متعلق به آن وجود دارد.

 

ميز تلويزيون خود را با توجه به شرايط خانه‌تان انتخاب كنيد. اگر فرزند كوچكي داريد، درهاي قفل‌دار برايتان مناسب‌تر است؛ در غير اين صورت، مي‌توانيد از درهاي مخفي يا آكاردئوني استفاده كنيد.

 

به احتمال زياد تلويزيون كنوني شما آخرين تلويزيوني نيست كه خواهيد داشت، بنابراين جايگاه قرارگيري آن را طوري تعيين كنيد كه در آينده براي تلويزيون جديد شما در اندازه و مدل ديگر نيز مناسب باشد.

 

فاصله تلویزیون تا جایی که نشسته‌ايد باید دو برابر ارتفاع صفحه نمایش تلويزيون باشد. براي نمونه بايد براي تماشاي يك تلويزيون 32 اينچي، يك متر فاصله داشته باشيد.

 

نسل اول  تلويزيون‌هاي LCD به گونه‌اي بودند كه حتما مي‌بايست براي تماشاي آن روبه‌روي آنها قرار مي‌گرفتيد؛ اما امروزه با پيشرفت تلويزيون‌ها، ديگر محدوديتي براي زاويه ديد افراد وجود ندارد.

 

زماني كه نشسته‌ايد، پایین صفحه نمايش تلويزيون باید در سطح قفسه سینه‌تان باشد و نبايد از سطح چانه شما بالاتر باشد.