چند وقت پیش، من فکر کردم که از زندگی چه چیزی می‌خواهم. بعد به نظرم آمد؛ شجاعت در زندگی. بدون شجاعت در زندگی چیزی درست معنی نمی‌دهد، هیجان ندارد و اتفاقات معنی‌دار اتفاق نمی‌افتد.

وقتی از زندگی خود ناراضی هستید، شاید شجاعت تغییر آن را ندارید. در تولدم، من تصمیم گرفتم در زندگی خود شجاعت داشته باشم و زندگی بدون ترسی داشته باشم و به دیگران هم این کارها را الهام ببخشم.

 

با شجاعت در زندگی ، همه‌چیز ممکن است. شما متوقف نشدنی می‌شوید و در مسیر درست روبه‌جلو حرکت می‌کنید. وقتی این‌طور شود، هر چیزی بهتر می‌شود. شما آزاد هستید. زندگی ماجراجویی بزرگی می‌شود که خودتان طراحی کرده باشید.

 

با ترس مبارزه کنید

 

زندگی شجاعانه به نظر خوب می‌رسد، این‌طور نیست؟ پس چرا همه ما این‌طور فوق‌العاده زندگی نمی‌کنیم؟

 

ترس. ترس ما را عقب نگه می‌دارد. ترس یک انتقاد درونی است و صدای فوق محافظه‌کارانه برای محافظت شماست. شما احتیاج به امنیت و راحتی دارید.

 

    چه می‌شود اگر شکست بخوریم؟

 

من نمی‌گویم ترس نباید وجود داشته باشد. شاید بعضی افراد به شما بگویند که این فکر واقعی نیست یا جزو تصورات شماست. فقط ترس را دور کنید و شجاع باشید. البته من می‌دانم ترس واقعی است. از وقتی ما به دنیا می‌آییم با شک در زندگی روبرو می‌شویم.

 

معنی شجاعت این نیست که ترس نداشته باشید. این‌طور است که کار خود را علی‌رغم ترس انجام دهید. با تمرین و پشتکار، شجاع‌تر می‌شوید و زندگی موفق‌تری برای مسائلی که برای شما مهم است، داشته باشید.

 

رؤیاهای شما در انتظارتان هستند. الآن زمان شروع است. برای شروع داشتن شجاعت در زندگی ۵ تمرین وجود دارد:

 

    جهت خود را به شجاعت در زندگی تغییر دهید

 

درواقع، شما می‌دانید چه می‌خواهید و کجا می‌خواهید تمام کنید. حتی اگر مقصد شما واضح نباشد، شجاع باشید. مسیر خود را تنظیم کنید.

 

من شجاعت را به‌عنوان ستاره شمال در نظر می‌گیرم. هر وقت، تصمیمی می‌گیرم، چشمانم را می‌بندم، درخشان‌ترین ستاره را در آسمان شب تصور می‌کنم و آن را هدف قرار می‌دهم. حتی اگر چیزی ریسکی باشد، می‌دانم با شجاعت آن را انتخاب خواهم کرد و در مسیر درست قرارگرفته‌ام.

 

    با ترس خود روبه‌رو شوید

 

در دفتری، ترس‌های خود را بنویسید. موقعی که ترس خود را می‌نویسید، احساس خود را هم بنویسید. اگر نگران هستید، خوب است.

 

الآن می‌دانید چه‌کاری باید انجام دهید. چیزی که شما از آن می‌ترسید، بیشترین فایده این است تا با انجام دادن، به آن برسید.

 

 

    از چه چیزی می‌ترسید

 

مهم نیست که چقدر ناراحت می‌شوید، متعهد باشید کارهایی که از آن می‌ترسید را انجام دهید. وقتی با ترس خود روبرو شدید، اعتمادبه‌نفس شما بیشتر می‌شود. وقتی به شجاعت عادت کنید، غیرقابل توقف می‌شوید.

 

    شک را قبول کنید

 

وقتی نمی‌دانیم نتیجه چیست، سخت است که کار جدیدی انجام دهیم. من برای یادگیری دانشگاه رفتم. معلم که ما را تشویق می‌کرد به شک خود نگاه کنیم و آن را بپذیریم، در کتابش که درباره شجاعت بود نوشته بود؛ لذت زندگی خطرناک.

 

او به ما می‌گفت درباره عدم اطمینان نگران نباشیم، ولی بر آزادی خود تمرکز کنیم و ریسک‌ها را بپذیریم. چه چشم‌انداز قشنگی … یک زندگی را با پر از نگرانی و آزادی تصور کنید.

 

    بتوانید آسیب‌پذیر باشید

 

این خیلی متفاوت است. ما موجودات اجتماعی هستیم. و متعلق به جامعه هستیم. ولی فکر به تهدید و رد شدن باعث می‌شود از خود محافظت کنیم. خود را از جامعه جدا نکنید و دورنگه ندارید. نه‌تنها دردناک و دردآور است، بلکه جهان هم به افکار شما نیاز دارد.

 

از خورشید نترسید. بعضی به نور شما نیاز دارند. این کار با شجاعت شروع می‌شود.