رولکس به عنوان سمبل مقام و موقعیت شناخته شده است و سالانه ۷۰۰ هزار ساعت تولید می کند. رولکس همچنین، یکی از برندهایی است که مدل های تقلبی آن به وفور تولید می شود.

 

ساعت رولکس اصل را چگونه تشخیص دهیم ؟ حتی اگر خوره ی ساعت نیستید، به احتمال زیاد نام برند سوییسی رولکس به گوشتان خورده است.

 

رولکس به عنوان سمبل مقام و موقعیت شناخته شده است و سالانه ۷۰۰ هزار ساعت تولید می کند. رولکس همچنین، یکی از برندهایی است که مدل های تقلبی آن به وفور تولید می شود.

 

بلومبرگ (Bloomberg)  برای یافتن راه هایی که به تشخیص رولکس تقلبی از رولکس اصل کمک می کند، با دیوید داگِن که از سال ۱۹۷۵ فروشنده ی ساعت بوده است، مصاحبه ای انجام داد.

 

هم اکنون تعدادی از بهترین راهکار های مطرح شده را با شما درمیان می گذاریم:

 

راه اول از طریق حرکت صفحه ی عقربه دار کوارتزشان :

ارزان ترین ساعت های تقلبی را میتوان از طریق حرکت صفحه ی عقربه دار کوارتزشان تشخیص داد. عقربه ی دقیقه شمار با صدای تق تق ملایمی روی صفحه حرکت می کند، در صورتی که دقیقه شمار یک ساعت رولکس اصل حرکت روان و نرمی خواهد داشت.

اگر همچنان متوجه تفاوت حرکت نرم و یا تق تق کردن آن نشده اید، با دقت گوش دهید. هیچگونه صدای تیک تاک کردنی نباید از یک رولکس اصل به گوش برسد.

 

راه دوم برای تشخیص ساعت تقلبی، توجه کردن به وزن :

ساعت های رولکس تقلبی معمولا سبک تر هستند، در صورتی که یک ساعت رولکس اصل از فلزاتی با کیفیت بالا ساخته شده و به طرز چشم گیری سنگین تر است.

سبک تر بودن ساعت های رولکس تقلبی

 

راه سوم : ساعت رولکس اصل دارای پیچ کوک کننده ای با ساخت بسیار ظریف است

به پیچ کوک کننده ی کنار ساعت توجه داشته باشید. به طور معمول، ساعت های رولکس تقلبی دارای کوک کننده ای ساده و ابتدایی هستند که تنها دقیقه شمار و ساعت شمار را حرکت می دهد،

اما یک ساعت رولکس اصل دارای پیچ کوک کننده ای با ساخت بسیار ظریف، حکاکی ها و شیار هایی است که همانطور که داگِن اشاره کرد، “اثری هنری” به شمار می رود!

ظریف بودن پیچ کوک کننده ساعت رولکس اصل

آخرین نکته : لنز تکی روی صفحه ی یک رولکس اصل ، تاریخ را بزرگنمایی می کند

ساختن مشابه این عدسی بسیار سخت است، بنابراین اکثر سازندگان ساعت های تقلبی این مورد را از قلم می اندازند.تاریخ در ساعت های تقلبی در اندازه ی عادی و بزرگنمایی نشده نمایش داده می شود.

 

تشخیص تقلبی بودن ارزان ترین ساعت هایی که به فروش می رسد، بسیار ساده است.

داگِن به ما هشدار می دهد در صورتی که یک ساعت تقلبی قیمتی بیش از ۷۰۰ دلار داشته باشد، باید آن را پیش ساعت ساز برده تا وی پشت ساعت رولکس را جدا کرده و حرکت قسمت های درونی آن را مشاهده کند.

تنها در این صورت می توان تشخیص داد که ساعت تقلبی است یا اصل ! داگِن همچنین می گوید:«به یاد داشته باشید اگر چیزی آن قدر خوب به نظر می رسد که گویا واقعیت ندارد، حتما همینطور است!»