هیچ کس قصد ندارد به سفر برود و حال و احوالش بدتر شود، بلکه می خواهند از سفر لذت ببرند و انرژی تازه کسب کنند. یکی از شایع ترین مواردی که شنیده می شود در سفر اتفاق می افتد، مسمومیت غذایی است. شاید عجیب باشد اما دیده شده که برخی از افراد با شنا در استخر آلوده و یا خوردن غذای نیمه پخته دچار بیماری شده اند. یکی بیماری کافیست تا تمام برنامه ی سفر شما بهم بریزد.

 

هیچ کس قصد ندارد به سفر برود و حال و احوالش بدتر شود، بلکه می خواهند از سفر لذت ببرند و انرژی تازه کسب کنند. یکی از شایع ترین مواردی که شنیده می شود در سفر اتفاق می افتد،مسمومیت غذایی است.شاید عجیب باشد اما دیده شده که برخی از افراد با شنا در استخر آلوده و یا خوردن غذای نیمه پخته دچار بیماری شده اند.یکی بیماری کافیست تا تمام برنامه ی سفر شما بهم بریزد.

 

رعایت نکات زیر به شما کمک می کند تا از ابتلا به مسمومیت غذایی در سفر جلوگیری کنید:

 

    - به ظاهر رستوران ها دقت کنید:

    از خوردن غذا در بوفه و یا رستورانهایی که می بینید ظرف غذای تمیزی ندارند خودداری کنید.از طریق ظاهر تا حدود زیادی می توانید متوجه اوضاع شوید.

 

    - لباس و ظاهر سرآشپز بیانگر همه چیز است:

    ظاهر سرآشپزها و رعایت بهداشت توسط آنها نیز مسئله مهمی است،پس به ظاهر و لباس آنان نیز توجه کنید.

 

    - میوه و سبزیجات مصرف نکنید:

    میوه همیشه بهترین گزینه نیست،شاید در آب آلوده شسته شده باشد.سبزی ها ممکن است در زمینهای آلوده به فاضلاب شسته شده باشند.پس از خوردن میوه و یا سبزی در هرجایی اجتناب کنید.

 

    - قبل از شنا از آب مطمئن شوید:

    قبل از استفاده از استخر ،دقت کنید که آب آن تمیز و روشن باشد،اگر شک دارید شکایت خود را اعلام کنید و تا زمانی که از تمیزی آب مطمئن نشدید،از استخر استفاده نکنید.

 

    - حیوانات و حشرات نشانه های خوبی نیستند:

    به محیط اطراف جایی که قصد دارید در آن غذا بخورید دقت کنید،حضور زیاد سگ و گربه ها می تواند نشان دهنده ی این باشد که در این محیط ابتلا به بیماری دور نیست.

 

    -دستهارا بدقت بشویید:

    به محض اینکه به اتاقی وارد شدید،قبل از استفاده از شیر آب،آنها را به خوبی تمیز کنید و کمی باز بگذارید تا آب برود.

 

    - بیمه خود را چک کنید:

    بیمه ی خود را برای استفاده از پارک آبی و ورزش های آبی چک کنید،زیرا برخی از شرکت های بیمه از قبول فعالیت های خطرناک امتناع می کنند.

 

    -مراقب کودکان باشید:

    هنگام استفاده از استخر، باید بیشتر مراقب کودکان باشید.

 

    - حواستان به مونوکسید کربن باشد:

    نسبت به گاز مونوکسید کربن نیز آگاهی داشته باشید،زیرا شنیده شده است که بیشتر مسمومیت گردشگران از گاز مونوکسید کربن است.