تقریبا همه می خواهند بدانند چگونه شیک پوش باشند هر چند در این مورد افراد نظرات متفاوتی دارند. در این جا ایده هایی را برای خوش پوشی بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

 

فرم بدن

لباس هایی را انتخاب کنید که متناسب فرم بدن شما باشند. از آنجا که ظاهر و نوع پوشش شما مهم است پس به اینکه لباس چگونه بر تن شما قرار می گیرد توجه کنید. گاهی ممکن است لباس های گران قیمت و شیک و از برند های معروف خریداری کنید اما متناسب فرم بدن شما نباشد. پس بهتر است قبل از هر چیزی فرم بدن خود را شناسایی کنید.

 

رنگ

رنگ های خنثی را فراموش نکنید. با انتخاب لباس به این رنگ ها مثل قهوه ای و سیاه و سفید و خاکستری و .. می توانید انواع رنگ های گرم مثل قرمز و بنفش و طلایی و … به خصوص برای اکسسوری ترکیب کرده و هماهنگی زیبایی ایجاد کنید.

 

طرح

از پوشیدن طرح های خیلی شلوغ اجتناب کنید. این طرح ها و بافت های شلوغ ظریف و زیبا هستند اما پوشیدن آن ها برای دوره زمانی کوتاه مثل یک فصل مناسب است.

 

خرید استراتژیک

می توانید لباس های ارزان بخرید اما بعضی از اقلام را مثل ژاکت، کت یا بعضی از اکسسوری ها را از برند های معتبر و لوکس خریرادی کنید. به این ترتیب کمد لباس شما تعداد محدودی از بهترین ها را دارد و اقلام زیادی از لباس های شیک و ارزان که ترکیب های زیبایی را می سازند.

 

مجموعه قابل تعویض

یک کمد لباس با طرح ها و سبک های مختلف داشته باشید که بتوانید به راحتی آن ها را کنار هم قرار داده و با هم مقایسه کنید. این کار به شما این امکان را می دهد که بر اساس راحتی، شرایط آب و هوا و… بدون محدودیت لباس های خود را هماهنگ کنید.

 

نگهداری

برای اینکه همیشه شیک و زیبا به نظر برسید از لباس های خود به خوبی مراقبت کنید. بدون لکه، سوراخ، پارگی، چین و چروک و… آن ها را همیشه تمیز نگه داشته و به درستی در جای مناسب قرار دهید.

 

سادگی

ساده لباس بپوشید. از شلوغی و ترکیب رنگ های زیاد بپرهیزید. به ویژه اگر از اکسسوری استفاده می کنید به دو مورد یا نهایتا سه مورد اکتفا کنید. به عنوان مثال روسری و کلاه و گوشواره های بزرگ و دستبند ترکیب زیبایی نیست.

عطر

عطر را نادیده نگیرید با اینکه در ظاهر شما دیده نمی شود اما می تواند وسیله مناسبی برای چگونگی برداشت دیگران از شما باشد. اما از عطر های تند و استفاده زیاد بپرهیزید.