در بخش اول این مطلب به ۲۰ نکته و ترفند درباره مد پرداختیم، در ادامه نیز به نکات دیگری اشاره خواهیم کرد.

 

این موارد نکته هایی در مورد مد هستند که شما را برای همیشه آماده و فوق العاده نگه می­‌دارند:

 

۲۱- برای کشیده تر به نظر رسیدن پاهایتان از نود پامپ استفاده کنید (کفش‌هایی که رویه آنها باز و پاشنه دار هستند).

 

۲۲- برای از بین بردن خراش های روی کیف های چرم، روی خراش با استفاده گوش پاک کن مرطوب کننده بمالید.

 

۲۳- با استفاده از مایع ظرفشویی، صابون و مسواک کاری کنید الماس هایتان برق بزند.

 

۲۴- اگر ظرف پودر آرایشی در کیفتان شکست، برای پاک کردن آن از دستمال مرطوب استفاده کنید تا در کمترین زمان پاک شوند.

 

۲۵- اگر سنجاق­ سر روی موهایتان محکم و ثابت نمی ماند، آنها را روی یک برگه کاغذ بگذارید و روی آن اسپری مو بزنید تا روی سرتان ثابت بایستند.

 

۲۶- .نحوه درست کردن مدل گوجه ای مو روی سر: تمامی موهایتان را در دستتان بگیرید، موهای خود را رو به پایین بگیرید به طوری که صورتتان رو به سقف باشد. (این کار به صاف شدن راحتتر موهایتان کمک می‌کند) موهایتان را طوری جمع کنید که مدل دم اسبی تان در بالا ترین قسمت سرتان قرار بگیرد. بقیه موهایتان را بگیرید و دور کش مدل دم اسبی که بسته اید محکم ببندید و با استفاده از چند سنجاق سر موهایتان را ثابت کنید.

 

۲۷- برای مد روز شدن مطمئن شوید هفت چیز جادویی را در کمدتان نگه داری می­‌کنید: یک لباس کوتاه سیاه، یک کت اسپرت، چند جین خوب که فیت بدنتان باشد، کفش پاشنه بلند ساده، کیف دستی ساده، کت چرم و یک کفش بدون پاشنه شبیه کفش های باله.

 

۲۸- برای اینکه آستین های لباستان هنگام تا دادن و بالا بردن چروک نشوند، ابتدا دکمه آستین را ببندید و بعد آستینتان را تا بدهید.

 

۲۹- روی کیفتان لکه روغن افتاده؟ نگران نباشید شیر را با مقدار کمی پودر بچه را با هم مخلوط کنید و یک شب بگذارید روی لکه تا کاملا پاک شود.

 

۳۰- اگر حوصله پرو و امتحان کردن لباس را ندارید ولی می‌خواهید بدانید برای چه موقعیتی خوب هستند، خط دوخت شانه لباستان را روی استخوان خود قرار دهید و امتحان کنید اما روی ترقوه تان نباشد.

 

۳۱- بهترین راه برای اینکه کمدتان مرتب و آراسته باشد این است که: برای همه  لباس هایتان چوب رختی های شبیه هم بخرید.

 

۳۲- اگر فکر می‌کنید ظاهرتان جذاب به نظر نمی­‌رسد، یک رنگ قوی و جذاب برای کیف، کت یا رژ لبتان انتخاب کنید.

 

۳۳- برای پاک کردن کثیفی از روی لباس های چرم و فوم، پوسته روی نان را بتراشید، بگذارید خشک شود. سپس لبه پوسته خشک شده را روی کثیفی یا لکه بکشید و محو شدنشان را تماشا کنید!

 

۳۴- برای اینکه لکه های آب را از روی بوت هایتان پاک کنید، چند قطره سرکه را با یک کاسه آب سرد مخلوط کنید و همراه یک برس نرم روی بوت هایتان بکشید و بگذارید به مدت یک شب خشک شوند.

 

۳۵- برای اینکه با لکه های ریمل ایجاد شده روی پلکتان بعد ار ریمل زدن خداحافظی کنید، یک کارت را موقع ریمل زدن پشت مژه تان نگه دارید و دیگر مشکلی نخواهید داشت.

 

۳۶- زمانی که چند لایه لباس می‌­پوشید، یک تونیک جذب بپوشید تا فاصله میان تی شرت یا سوشرت با شلوارتان را بپوشاند و شلخته به نظر نیایید.

 

۳۷- رنگ سرخ مایل به زرد مهم‌ترین چیز است. این رنگ، رنگیست که نظر مثبت همه را جلب می‌کند و هرگز از مد نمی‌افتد.

 

همیشه در مجموعه لوازم آرایشی تان یک چیز نزدیک به رنگ سرخ مایل به زرد مثل رژلب، برق لب یا لاک تان داشته باشید.

 

۳۸- همیشه آماده باشید: وقتی دنبال یک چیز خاص مثل لباس مجلسی برای اولین قرار یا موقعیت های خاص دیگر هستید، هنگام خرید، کفش و لباس زیری را بپوشید که تمایل دارید با لباس مجلسی مورد نظر بپوشید.

 

۳۹- برای اینکه روی مژه هایتان خرده مژه باقی نماند، یک برس تمیز و کوچک ریمل بردارید و قبل از اینکه ریملتان خشک شود برس بکشید تا خرده مژه ها تمیز شوند.

برگرفته از خانومانه

 

نکاتی در مورد مد که باید بدانید (بخش اول)