دنیای مد شگفت انگیز اما اعتیاد آور است و امکان غرق شدن درون این دریای عظیم وجود دارد، مخصوصا وقتی رویدادهای مد دائما در حال بروزرسانی هستند. برای اینکه شما راحت با مد همراه باشید، ما برای شما لیستی از نکته ها و ترفندهای مد را آماده کردیم تا بیش تر شما را به روز نگه دارد ولی انگشت نما نکند.

 

این موارد نکته­ هایی در مورد مد هستند که شما را برای همیشه آماده و فوق العاده نگه می­‌دارند:

 

۱- دوست دارید پاهای کشیده تری داشته باشید؟ کفش های پاشنه بلند با نوک تیز بپوشید.

۲- برای جلوگیری از حرکت کردن ساپورت از اسپری مو استفاده کنید و روی ساپورتتان اسپری بزنید.

۳- از بعضی کارها حتما اجتناب کنید مثل امتحان کردن جوراب های بلندتان برای یافتن پاره‌­گی یا سوراخ با استفاده از قرار دادن جوراب سر لوله ی جارو برقی!

۴- لباس هایی که با دست می­‌شویید را با استفاده از خشک کن معمولی ماشین لباسشویی‌ خشک کنید.

۵- برای اینکه پارچه های جین همیشه در اثر شستن آب رفته و کوچک می­‌شوند، قبل از اینکه آنها را آهار بزنید مطمئن شوید که دوبار آنها را شسته اید.

۶- کفش‌های کتانی­تان را با استفاده از موم به طور طبیعی ضد آب کنید: به راحتی موم را روی کفشتان بمالید و با استفاده از سشوار آن را خشک کنید.

۷- برای اینکه لکه‌های زرد مزاحم عرق را از روی لباس های سفیدتان پاک کنید، قبل از اینکه آن‌ها را درون ماشین لباس شویی بیندازید، روی لکه های زرد را آبلیمو اسپری کنید.

۸- اگر شلوارتان مدل چروک نیست، پس دقیقا باید روی کفش هایتان و حدود ۱٫۵ یا ۲ سانت از زمین فاصله داشته باشد.

۹- لکه های بجا مانده از اثر دئودورانت ها را با استفاده از دستمال مرطوب بچه ها پاک کنید.

۱۰- یقه های لباستان را با استفاده از اتوی مو اتو کنید.

۱۱- برای اینکه موهای تان بلندتر به نظر برسند موهایتان را دو قسمت کرده و روی هم به صورت مدل دم اسبی و یک قسمت از موهایتان به ضخامت ۱ اینچ را دور هر دو کش ببندید و سنجاق بزنید.

۱۲- برای جلوگیری از چروک شدن و کشیده شدن یقه های لباس هایتان چوب رختی را از پایین لباس وارد کنید.

۱۳- موهای تان را به جای استفاده از حوله با یک تی شرت خشک کنید: این کار از آسیب رساندن به ساقه مو و وز شدن مو جلوگیری می­‌کند.

۱۴- کمد خود را از لباس هایی که نمی­‌پوشید خالی کنید: برای اینکه بفهمید کدام لباستان را هرگز نپوشیده‌­اید، همه چوب رختی هایتان را رو به یک سمت قرار بدهید و هر زمان که لباس پوشیده شده را به کمدتان برمی‌گردانید، چوب رختی لباس را در جهت مخالف بقیه چوب رختی ها بگذارید سپس از شر لباس­‌هایی که هنوز در حالت اصلی آویخته شده اند خلاص شوید.

۱۵- کفش های جدیدتان را همراه با جوراب بپوشید و با استفاده از باد گرم سشوار که روی کفش می‌گیرید سعی کنید کفش در پایتان راحت باشد و جا باز کند.

۱۶- برای نگهداری و مراقبت از لباس های جین، در شستشو بعدی آنها و در مرحله نهایی شستشو، از نصف لیوان سرکه سفید خالص استفاده کنید.

۱۷- به طور اتفاقی به خودتان زیادی عطر زدید؟ از یک دستمال مرطوب مخصوص پاک کردن آرایش که بدون بو باشد، برای از بین بردن بوی شدید عطر استفاده کنید.

۱۸- می­‌خواهید در یک ثانیه همه چیز را عوض کنید؟ بجای گردنبند همیشگیتان روسری دور گردنتان ببندید.

۱۹- روی جواهرات نقره تان برق ناخن نازک بزنید تا از سیاه شدن پوستتان جلوگیری کنید.

۲۰- برای بخشیدن لطافت خاص به تی­شرت هایتان آنها را درون آب نمک (۴ فنجان آب و نصف فنجان نمک) برای چند روز بخوابانید و سپس مثل هر دفعه آنها را بشویید.

برگرفته از خانومانه