فیروزه‌ای رنگی بسیار زیباست، این رنگ محیط داخلی خانه را بسیار جذاب و روشن می‌کند.

 

ممکن است بخواهید فقط در جزییات از آن استفاده کنید... واقعا ارزشش را دارد که از این رنگ حتی در حد خیلی جزیی استفاده شود، پس این کار را انجام دهید. فیروزه‌ای در واقع سبز مایل به آبی است و افرادی که سلیقه‌ای بی‌همتا دارند به خوبی می‌دانند که استفاده از آن در دکوراسیون منزل معجزه می‌کند. رنگ‌های مکملِ آن هم کم نیستند، سفید، سیاه، صورتی، زرد، سبز و بنفش جلوه این رنگ را بیشتر می‌کنند.

 

دکوراسیون آبی فیروزه ای در دکوراسیون داخلی منزل

 

اگر فکر می‌کنید که دلتان یک جورهایی قلقلک می‌آید که تمام خانه را فیروزه‌ای کنید ولی از انجام آن کمی می‌ترسید، باید بگویم که درست حدس زده‌اید، به کار بردن فیروزه‌ای در کل دیوارها و وسایل پرریسک به نظر می‌رسد ولی چاره دارد! می‌توانید از رنگ‌های مختلفی برای تلطیف آن استفاده کنید. خب تصور کنید که یک اتاق با دیوارهای فیروزه‌ای دارید، و می‌خواهید کمی زیباترش کنید، این رنگ‌ها را در بقیه وسایل به کار ببرید: صورتی کم‌رنگ، زرد، قرمز جگری، سبز، سیاه و سفید، کرم و خاکستری رنگ‌هایی خنثی هستند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها اتاق فیروزه‌ای را کمی متعادل‌تر کنید.

 

استفاده محدود ولی تاثیر گذار از فیروزه ای

استفاده از این رنگ (به عنوان جزییات) در کنار رنگ‌های طبیعی (رنگ کلی منزل) مثل سفید، می‌تواند آن را از یکنواختی درآورده و به منظره‌ی خانه شما عمق بدهد. گاهی لازم است در کنار فیروزه‌ای زیبا، از رنگ‌های دیگری هم در جزییات استفاده کرد. پیشنهاد ما زرد روشن و صورتی است. قراردادن ظرف‌های شیشه‌ای و سفالی‌ای که رنگشان فیروزه‌ایست خانه شما را بسیار رؤیایی و دلنشین خواهد کرد، مخصوصا وقتی که این ظرف‌ها با رنگ‌هایی از قبیل سفید و زرد و نارنجی کنتراست ایجاد کنند.

از فیروزه‌ای در مبلمان، بالشت‌های اضافیِ روی تخت و کوسن‌های مبل، لامپ‌ها و ظروف سفالی و گلدان‌ها استفاده کنید تا در دکور منزلتان نقاطی جذاب که هر چشمی را مجذوب خود می‌کند، داشته باشید.

برگرفته از  نت شهر