این برند درسال 1978 توسط جیانی ورساچه تاسیس شد و ازجمله خانه های مد ایتالیای هست.ورساچه اولین بوتیک خودش رو در سال 2000 در شهر رجیوکالابریا افتتاح کرد.امروز ورساچه یکی از معتبر ترین برند های معروف دنیا محسوب میشه.

 

جیانی ورساچه

جیانی در سال 1946 میادی در رجیو کالابریا به دنیا اومد.شغل پدرش فروشندگی بود و مادرش به طراحی و دوخت لباس میپرداخت.این یک جرقه برای گرایش و علاقه ی شدیدش به طراحی لباس بود.

 

جانی خیلی زود همه چیز رو در ارتباط با طراحی ودوخت لباس از مادرش یاد گرفت و با استعداد،توانایی و علاقه ی ذاتی ای که تو وجودش بود تونست اولین لباس رو خودش طراحی کنه و در مزون مادرش به فروش بزاره.جیانی در سن 18سالگی فعالیت جدی خودش رو در زمینه طراحی لباس در کارگاه کوچیک مادرش آغاز کرد.در سن 22سالگی خیاطی محلی، جیانی رو برای طراحی یک مجموعه استخدام کرد و طراحی نیمه حرفه ای رو به صورت جدی آغاز کرد ولی تا سن 25 سالگی در رشته ی معماری تحصیل کرد.

 

ورساچه اولین موفقیت خودش رو تو سال ۱۹۷۱ نشون داد، که طرح‌هایی برای کلکسیون فیوری فیورنتینا، فرستاد. در سال ۱۹۷۲ و در ۲۶ سالگی، جیانی با انگیزه فراوان راهی میلان، پایتخت مد جهان شد، تا فعالیت حرفه‌ایش رو در اونجا ادامه بده. پیش از اونکه برند ورساچه متولد بشه، جیانی ورساچه در میلان برای چند شرکت دیگه مثل ماریو والنتینو، کالاهان و کامپلیس به طراحی لباس پرداخت.

 

جیانی به همراه برادر بزرگترش سانتو در سال ۱۹۷۸ شرکت ورساچه رو تو میلان تاسیس کرد و اندکی بعد دوناتلا خواهر کوچکترشون نیز به اونا پیوست. در اواسط سال ۱۹۷۸ ورساچه اولین بوتیکش رو نیز در شهر میلان به وسیله دلا اسپیگا افتتاح کرد و بلافاصله نخستین مجموعه ی لباس زنانه ورساچه در مارس ۱۹۷۸ و نخستین مجموعه لباس مردونه این شرکت در ماه سپتامبر همون سال به نمایش درآمد.

 

فروشگاه ورساچه

اولین فعالیت‌های ورساچه در دنیای مد چندان اثر و بازتاب جهانی نداشت، اما این شرایط وقتی که ورساچه با “ریچارد اودون”، عکاس مشهور آمریکایی، ملاقات کرد، تغییر کرد. این ملاقات مسیر معرفی مجموعه‌های متمایز ورساچه روی جلد مجلات مطرح مد جهان رو هموار کرد. ویژگی‌های منحصربه‌ فرد و سبک خلاقانه و غنی ورساچه به تدریج جایگاه ویژه‌ای در میان دوستداران دنیای مد یافت.

 

در مدت خیلی کوتاهی طرفداران برند ورساچه چندین برابر شدن و شعبه های این برند در بیشتر کشورهای دنیا افتتاح شد و شروع به کار کرد.جیانی ورساچه در سال 1982 موفق به دریافت جایزه چشم طلایی  به خاطر بهترین و زیباترین طراحی لباس زنانه و مردانه در فصل های پاییز و زمستان شد.

 

اسامی سلبرتی های طرفدار برند ورساچه :

جنیفر لوپز

دمی مور

مدونا

بریتنی اسپیرز

میلا یوویچ

پاتریک دمبسی

پرنسس دایانا

بیانسه

پنه لوپه کروز

لیدی گاگا