اگر جزو افرادی باشید که صبح زود از خونه بیرون برید حتما آدم هایی رو میبینید که خیلی خسته و ناراحت، داره به سمت محل کار خودشون میرن. اتوبوس های شلوغ و خیابون های پرترافیک شاید به غمگین بودن این تصویر هم اضافه بکنه. هشت ساعت و گاهی هم بیشتر، مدت زمانی هست که هر کارمندی در محل کار خودش میگذرونه. زمانی که میتونیم خیلی کارهای دیگه رو انجام بدیم و اگر بخوایم در محیط کارمون حس مثبتی نداشته باشیم در واقع بخش مهمی از زندگیمون رو از دست دادیم. شاید زندگی معمولی کارمندی مورد علاقه خیلی از ما نباشه اما می تونیم با چند راهکار ساده محیط کارمون رو به محلی فوق العاده تبدیل و برای خودمون انگیزه ایجاد کنیم. فراموش نکنید هر کاری یک روز عادی میشه. حتی بیکاری و تفریح و سرگرمی. این ما هستیم که باید در روزمرگی هامون تغییر ایجاد کنیم. پس یه کارمند رنگی باش!

 

♦ با دید مثبت به شغلتون نگاه کنید و به حرف دیگران اهمیتی ندید.

ممکنه تعدادی از اطرافیانتون مدام بدنبال تخریب جایگاه شغلی شما داشته باشن و کم کم این حس روی شما اثر بذاره که کارکردن بی فایده ست و به جایی نخواهید رسید. همیشه این رو بدونید اینکه استقلال مالی دارید یک قدم بزرگ در زندگیتون هست و شما نمی دونید در آینده چه اتفاقی میفته پس افکار منفی رو از خودتون دور کنید.

 

♦ محیط کارتون رو رنگی رنگی کنید

اینکه میزشما بهم ریخته و سیاه و سفید باشه خیلی تو روحیه شما تاثیر منفی داره، سعی کنید میزکارتون رو به شکل مورد علاقه خودتون در بیارید. از چسب و خودکار و دفتر استفاده کنید و منظم باشید. استیکر کیبرد رنگی رنگی اولین پیشنهاد ما به شماست که کلی حال و هواتون رو عوض میکنه.  همین طور می تونید برای یادداشت کردن کارهاتون از دفتر لیست کارها استفاده کنید به علاوه از لباس هایی با رنگ روشن استفاده کنید تا در روحیه همکارانتون تاثیر مثبت داشته باشه.

 

♦ با همکارانتون رابطه خوب برقرار کنید

همیشه در نظر بگیرید همکار شما، شخصی است درست با شرایط شما و اون رو مثل دوستتون ببینید . از رقابت های بی دلیل پرهیز کنید چون تنها انرژی منفی این کار بهتون برمیگرده . سعی کنید با همکارانتون رابطه خوبی برقرار کنید حتی اگر رفتار مناسبی ندارن . مثلا روزهایی خوراکی خوشمزه ببرید و با هم بخورید . تو این پست چند راه برای خوشحالسازی همکارتون رو گفتیم .

 

♦ جملات انرژی بخش رو فراموش نکن

خیلی خوبه که هر روز صبح برای خودمون چند جمله  مثبت بنویسم و روی میزمون بذاریم یا روی مانیتور بچسبونیم. این کار باعث میشه در طول روز، خستگی یا عصبانیت های اتفاقی روی رفتار و عملکرد ما اثر نذاره. از کاغذهای رنگی رنگی اسکرپ بوک می تونید برای اینکار استفاده کنید چون محیط کارتون رو هم زیباتر میکنن. استیکرهای پشت لپ تاپ هم کلی جملات مثبت دارن که می تونید روی کیبرد یا حتی لیوانتون بچسبونید.

 

♦ تمرکز روی کار، مهم ترین اصل هست

در محل کار روی پروژه هاتون تمرکز کنید و از حاشیه ها پرهیز کنید. این کار چند اتفاق خوب رو به همراه داره :
کارهاتون رو درست و به موقع انجام میدید و به عنوان شخصی وظیفه شناس شناخته میشید.
تو کارتون پیشرفت می کنید و به جزئیاتش تسلط پیدا می کنید.
آرامش تون بیشتر هست و درگیر حاشیه های بی دلیل نمیشید.
برنامه پیشرفت برای خودتون داشته باشید.

 

♦ همیشه در مورد شغلتون مطالعه کنید

یک جستجوی کوچیک در اینترنت میتونه بهتون کمک بکنه . کتاب بخونید و چیزهایی یاد بگیرید که به پیشرفتتون کمک میکنه . مثل زبان یا تخصص مرتبط با کارتون.

نظرتون درباره راهکار های رنگی رنگی چیه؟

پیشنهاد ما اینه که این چند مورد رو عملی کنید. 

درسته که ساده به نظر میرسه اما مطمئن باش که موثره!

برگرفته از رنگی رنگی