هواپیما به عنوان یکی از مدرن ترین وسایل حمل و نقل شناخته می‌شود، و جای تعجب ندارد که بسیاری از مردم در مورد استفاده از امکانات آن دچار اشتباه شوند.
قصد ما در این مقاله این است که نکات مهم برای سفر با هواپیما را عنوان کنیم که می تواند به شما کمک کند که سفر راحت‌تری را داشته باشید. 

 

صندلی‌های کنار پنجره هواپیما سردترند

دمای هوا در خارج از هواپیما در حدود 60 تا 65 سانتی‌گراد زیر صفر است که دمای بدنه هواپیما را پایین می‌آورد. بعلاوه منافذ موجود در پنجره‌های هواپیما نیز خود انتقال دهنده هوای سرد به داخل هستند که این سرما در فصل گرم سال که مسافران لباس کمتری به تن دارند بیشتر نمود پیدا میکند. بنابراین اگر قصد دارید از مناظر بیرون لذت ببرید حتما در کنار پنجره هواپیما لباس گرم به تن کنید.

 

 از خوردن چای و قهوه حتما جلوگیری کنید

نوشیدن آب داغ در هواپیما سبب جذب باکتری‌های زیان‌آور نظیر باکتری E.coli و Staphylococcus aureus میشود. این موضوع توسط متخصصان بسیار و از خطوط هوایی مختلف در شرایط آزمایشگاهی به دست آمده است. بنابراین به جای نوشیدن چای یا قهوه بهتر است آب یا آبمیوه درخواست کنید.

 

 میز تاشوی موجود بر روی صندلی‌های هواپیما از کثیف‌ترین بخش‌های هواپیما است

بسیاری از زباله ها تا پایان سفر بر روی این میز تاشو مقابل شما انباشته میشود و متاسفانه طبق انتظار شما تمیز نمی‌شوند. اما یک خبر بد درباره این میزها این است که به گفته کارکنان هواپیما بسیاری از مسافران از این میز برای عوض کردن پوشک بچه‌های خود استفاده میکنند. بنابراین به شدت توصیه می‌شود قبل از استفاده از این میز حتما آن را با دستمال مرطوب تمیز نمایید و از گذاشتن غذا به صورت مستقیم بر روی آن به شدت خودداری کنید.

 

 بهترین زمان برای سفر با هواپیما صبح است

اگر برای سفر خود با هواپیما امکان انتخاب زمان را دارید بهترین و ایده‌آل‌ترین زمان برای سفر با هواپیما صبح و ساعت‌های اولیه روز است. در سفرهای صبح امکان به تاخیر افتادن پرواز بسیار کم است و به گفته متخصصان اگر ترس از پرواز دارید ساعت‌های اولیه روز استرس و اضطراب ناشی از این ترس کمتر می‌شود.

 

 سطح خدمات در ردیف‌های انتهایی بهتر است

در صندلی‌های ردیف آخر و به سبب نزدیک بودن به کابین مهمانداران هواپیما میزان سرویس‌دهی بسیار بیشتر است و مهماندار خیلی سریعتر خواسته‌های شما را عملی میکند. بنابراین سعی کنید در هنگام خرید بلیط به محل قرار گرفتن صندلی خود دقت کنید.

 

 استفاده از بالشتک‌های گردنی با حجم باد مناسب

استفاده از بالشتک‌های برای جلوگیری از ضربه دیدن گردن بسیار درست است اما شرایط فیزیکی موجود در هواپیما را فراموش نکنید. حجم باد بالشتک‌های گردنی خود را در هواپیما کمی کم کنید. ممکن است در اثر تغییر فشار هوا در سطح بالا این بالشتک‌ها بترکد. 

 

 انتخاب غذای مناسب از منو

امروزه انتخاب غذا در اکثریت خطوط هوایی بسیار زیاد است و تمام سلیقه ها را دربرمی‌گیرد. انواع غذاها اعم از غذاهای دریایی، سبزیجات، حلال و غیره در منوی اصلی خطوط هوایی موجود است. اکثریت مردم حتی اگر در انتخاب غذا سلیقه ای خاص نداشته باشند اغلب به دنبال غذایی خاص هستند که بسیار خوشمزه‌‌تر و متنوع‌‌تر از انواع غذاهای معمول باشد.

برگرفته از وینوک