این روزها  هوا داره گرمای تابستانی خودش رو کاملا نشون میده و همه دنبال لباس های نازک تر و رنگ روشن و کفش و صندل های خنک هستن .در این گرما باید کفشی گه کاملا سبک، نرم، راحت و خنک هستش رو انتخاب کنیم. پیدا کردن کفش تابستانی مناسب بسیار سخت تر از سایر پوشاک هست. انتخاب کفش مناسب تابستان سلامت پا رو هم حفظ میکنه.

 

نکات مهم در انتخاب کفش تابستانی:

 

1)به کیفیت کفش اهمیت بدین:

خیلی مهمه که چه کفشی و با چه کیفیتی برای خودتون بخرین. درسته که کفش های تابستونی ظاهر کوچیک و سبک و ارزانی دارن اما شما باید به کیفیت صندل یا کفش خودتون دقت کنین تابه سلامت پاهاتون صدمه نزنه. کفش های تابستانی به دلیل برش های خاص و کفی های نازک امکان آسیب رسوندن به پاهاتون رو بیشتر میکنه پس بیشتر از ظاهر کفش و قیمت کفش به کیفیت اش فکر کنین.

 

2)کفشی سبک و راحت اتخاب کنین:

شما در این فصل بیشتر از دیگر فصل ها پیاده روی میکنین. پس باید کفشی برای این فصل انتخاب کنین که وزن زیادی نداشته باشه. مثلا کفشی با کفی چرم طبیعی یا مصنوعی و با رویه پارچه ای انتخاب مناسبی هست. باید حتما به این موضوع توجه کنین که کفشتون رو نیم تا یه شماره بزرگتر از سایز عادی خودتون انتخاب کنین تا ورم پا در فصل تابستان و نیز ورم بعد از یه پیاده روی در گرما را تحمل کنین.

 

3)اهمیت دادن به تنفس پا: 

درسته که این تنها موضوع مهم در انتخاب کفش تابستانی نیست ولی کفشی که رویه ی آن باز باشه و بند دار باشه انتخاب مناسبی هست. رویه ی کفش باید بسیار کم حجم و کوچیک باشه و جنس پارچه ی به کار رفته در اون بسیار مهمه. اگه رویه یا بند های به کار رفته در کفش یا صندل پلاستیکی باشه به پاهاتون میچسبه و پاهاتون در همان نقطه مقدار بسیار زیادی عرق میکنه. پس این نکته رو در نظر داشته باشین که رویه ی کفش رو درست انخاب کنین تا پاهاتون نفس بکشه نه اینکه عرق بکنه.

 

4)انتخاب رنگ کفش مناسب: 

موقع انتخاب رنگ مهم اینه که کفش تابستونی تون رو با چه لباسی میخواین ست کنین. ممکنه که زیبایی و یا زرق و برق یه کفش شمارو مجذوب خودش بکنه, اما این نوع کفش با لباس های تابستانی خیلی خوب ست نمیشه. اگه عادت کردین که در تابستون از رنگهای بسیار کم رنگرنگ یا خیلی روشن مثل سفید استفاده کنید در انتخاب کفش تون میتونین آزادانه تر عمل کنیند. اما اگه از طیف رنگ های آبی و سبز استفاده میکنین کمی بیشتر دقت بکنین و از کفش هایی با رنگ خنثی مثل طوسی برای همراهی با انواع لباس هاتون استفاده کنین.

 

5)جسورانه کفش انتخاب کنین:

در انتخاب کفش برای این فصل هراسی نداشته باشین. ممکنه اهل پوشیدن کفش های باز نباشین اما پیشنهاد میشه که تابستان امسال رو کمی جسورانه تر و به دور از انتخاب های سنتی و همیشگی باشین و صندلی زیبا بخرین. با این انتخاب کلی تیپ ظاهری شما تغییر میکنه.

 

 

در این فصل صندل ها نسبت به کفش های دیگر پرطرفدارتر هستن، چون هم به اندازه کافی راحت هستن و هم پاها رو خنک نگه میداره و مهم تر از همه خیلی هم خوشگل هستن.

در اینجا چند مدل کفش تابستانی رو به شماپیشنهاد میدیم تا بتونین در موقعیت های مختلف کفش مناسب و باب سلیقه تون رو پیدا کنین. مدل های مختلف و عجیب و غریبی از صندل و کفش های مختلف وجود داره ،که شما میتونین با توجه به تیپ و استایل خودتون کفش خودتون رو انتخاب کنین. بسته به این که کجا میخواین برین هم انتخاب هاتون میتونه متفاوت باشه.

 

1)کفش اسپرت تخت نوک تیز 

اگه پوشیدن کفش پاشنه بلند براتون سخته و میخواین در هوای تابستانی قدم بزنین میتونین یک مدل صندل زنانه یا یه کفش نوک تیز انتخاب کنین که هم شیک باشه و هم راحت.

 

2)صندل های بند دار دور پا 

این صندل ها هم میتونن انتخاب خیلی مناسبی برای فصل تابستان باشن مخصوصا با شلوار کوتاه و بالای مچ پا جلوه بیشتری دارن.

 

 

 

 

3)صندل های لژ دار 

این نوع صندل ها برای کسانی که میخوان قدشون بلندتر نشون داده بشه بسیار مناسبه. به دلیل اینکه پاشنه ی این صندل ها لژدار هست, راه رفتن با آنها نسبت به صندل های پاشنه دار نسبتا راحت تر هست. پس اگر قراره که زمان زیادی پیاده روی کنید یک صندل لژدار بپوشید.

 

4)صندل و کفش های پاشنه دار برای مهمونی 

این کفش ها برای تیپ هایی که میخواین تو مهمونی بزنین بسیار مناسب هستن. چون خیلی راحت نیستن و در همه جا نمیشه اونها رو پوشید و بیشتر به درد جاهای رسمی میخورن. این کفش ها رو  میتونین با دامن و پیراهن مجلسی تون کاملا ست کنین.

 

5) کتونی تابستانی

کتونی کفشی هست که مناسب برای تمام فصل هاست. ولی برای پوشیدن در فصل تابستان میتونین از رنگ های روشن استفاده کنین.