منگو برند مشهور اسپانیایی که توسط دو برادر به نام‌های اسحاق و نامن اندیک در کاتالونیا تاسیس شد. مانگو یک برند چند ملیتی است که در زمینه تولید و طراحی لباس مردانه، زنانه و اکسسوری فعالیت دارد.

تاریخچه برند مانگو

منگو در سال ۱۹۸۴ میلادی توسط دو برادر ترکیه‌ای که به اسپانیا مهاجرت نموده بودند تاسیس شد. منگو هم اکنون بیش از ۸،۶۰۰ کارمند در سراسر دنیا داشته و بیشترین فروشگاه‌های این برند در اسپانیا واقع شده است. میزان درآمد حاصل این برند در سال ۲۰۱۴ بیش از ۲ میلیارد دلار تخمین زده شده است. کمپین‌های تبلیغاتی برند منگو تاکنون توسط ستارگان مختلفی مانند: زین الدین زیدان و کیت ماس اجرا شده است.

برند مانگو تیمی جوان و مشتاق دارد که میانگین سنی آن‌ها ۲۹ سال است و ۸۶ درصد کارکنان آن زن هستند.

در سال ۱۹۸۴ اولین فروشگاه مانگو در بارسلونا افتتاح شد. یک سال بعد و در سال ۱۹۸۵ اولین اولین فروشگاه این برند در والنسیا تاسیس شد و توسعه و گسترش بین المللی آن از همینجا آغاز شد.

در سال ۱۹۹۲ دو شعبه خارج از اسپانیا و در کشور پرتغال تاسیس شدند. در آن سال مانگو صدمین فروشگاه خود در اسپانیا را افتتاح کرده بود.

در سال ۱۹۹۴ سیستم مدیریت تخصصی کسب و کار بر اساس تیم‌های حرفه‌ای و هماهنگ، که امروز هم مانگو از آن استفاده می‌کند راه اندازی شد.

در سال ۱۹۹۵ وبسایت مانگو راه اندازی شد.

 

در سال ۱۹۹۷ برای اولین بار گردش مالی خارجی برند مانگو از گردش مالی داخلی آن بیشتر شد و اولین فروشگاه این برند در پاریس تاسیس شد.

در سال ۱۹۹۸ مانگو به عنوان دومین صادر کننده منسوجات در کشور اسپانیا جایگاه خود را تثبیت کرد.

در سال ۲۰۰۰ فروشگاه جدیدی در لندن افتتاح شد و فروشگاه آنلاین این برند هم در این سال شروع به کار کرد تا به همه بگوید در این حوزه هم جزو پیشگامان است.

در سال ۲۰۰۲ با ۶۳۰ فروشگاه در ۷۰ کشور جهان مانگو به توسعه و دستیابی به بازارهای جدید در کشورهایی همچون استرالیا، بلغارستان، چین و ایتالیا ادامه می‌داد.

 

 

برند منگو در سال ۱۹۹۵ وب سایت خود را به صورت رسمی راه اندازی نمود و سپس در سال ۲۰۰۰ اولین فروشگاه اینترنتی آن نیز افتتاح شد. همچنین این برند که در ابتدا با هدف  تولید لباس زنانه عرضه شده بود در سال ۲۰۰۸ محصولات مرتبط به آقایان را نیز وارد بازار کرد.

شعار و هدف اصلی منگو “هر شهر، یک شعبه”  است. که تاکنون بیش از ۲،۰۰۰ فروشگاه در ۱۰۳ کشور دنیا تاسیس نموده است.

 برند مانگو چندی است که انقلابی در طراحی لباس های خود داشته است و به یکی از برندهایی تبدیل شده است که کالاهایی با کیفیت و در عین حال مد روز و زیبا را می‌توان در میان محصولاتش یافت. محصولاتی که به سرعت از نمایش‌های مد به کمد لباس ما راه پیدا می‌کنند. مانگو برای تثبیت و تقویت جایگاه خود در میان بزرگان صنعت مد یکی از بهترین کمپین‌های تبلیغاتی خود تا به امروز در سال ۲۰۱۷، اجرایی کرد.

برگرفته از چی بپوشیم