شما به علی‌بابا احتیاج دارید تا راحت و بی‌دغدغه سفر کنید.

خرید بلیط هواپیما برای خیلی از ما کار سختی نیست و با رفتن به یک آژانس مسافرتی حل می‌شود. اما این کار ممکن است کمی طول بکشد؛ مسئول آژانس شاید چند تماس تلفنی برای پیدا کردن بلیط انجام دهد یا پاسخ چند مسافر دیگر را هم در این میان بدهد. رخ دادن خطای انسانی در صدور بلیط هم اتفاقی است که گاهی ممکن است برایمان بیفتد. اما به هر حال تا کنون با همین روش قدیمی کار را پیش برده‌ایم.

با توجه به رشد روزافزون تعداد فروشگاه‌های اینترنتی در کشور، عجیب نیست که بشنویم می‌شود با یک جستجوی ساده، بلیط هواپیمای موردنظرمان را پیدا کنیم و بخریم.

وب‌سایت علی‌بابا، اولین وب‌سایتی است که امکان جستجو در میان پروازهای برنامه‌ای تمام خطوط هوایی ایران، مشاهده‌ی قیمت هر پرواز و خرید کاملاً آنلاین را در کنار هم برای مسافران به وجود آورده است.

اما تفاوت علی‌بابا با دیگر وب‌سایت‌های فروش بلیط چیست و چه چیزی باعث خاص شدن آن می‌شود؟ پیش از هر چیز، باید بدانید با چه روش‌هایی می‌توانید بلیط آنلاین بخرید.

 

نمایندگی‌های رسمی فروش آنلاین بلیط خطوط هوایی

بلیط‌های ماهان، ایران‌ایر، قشم‌ایر و... از طریق وب‌سایت‌های رسمی این خطوط هوایی به صورت آنلاین به فروش می‌رسند. خرید از این وب‌سایت‌ها برای مسافران کثیرالسفری که پروازهای مورد نظر خود را می‌شناسند، از نظر زمانی بیشتر به‌صرفه است و مسافری که قصد پرواز در یک روز خاص هفته در مسیری با تعداد پرواز کم‌تر را داشته باشد، ممکن است مجبور شود وقت زیادی را برای پیدا کردن پرواز مورد نظر خود صرف کند.

 

نماینده‌های فروش آنلاین بلیط چارتر

پرواز چارتر، پروازی است که در آن تمام صندلی‌های یک هواپیما یا بخشی از آن‌ها توسط آژانس‌های مسافرتی اجاره می‌شوند. از این صندلی‌ها هم در تورهای گردشگری استفاده می‌شود و هم مستقلاً آن‌ها را به فروش می‌رسانند. از آن‌جا که هزینه‌ی ناشی از پر نشدن پروازهای چارتر متوجه آژانس هواپیمایی اجاره‌کننده‌ی آن پرواز است،  در صورتی که صندلی‌های پرواز چارتر خالی بمانند، قیمت آن‌ها پایین‌تر می‌آید تا زودتر به فروش برسد. بنابراین امکان پیدا کردن بلیط ارزان چارتری، بیشتر پیش می‌آید.

این بلیط‌ها غیر قابل استرداد هستند و در صورت منصرف شدن شما از پرواز به هر دلیلی، هیچ مبلغی از هزینه‌ی بلیط به شما بازگردانده نمی‌شود.

 

فروشگاه‌های آفلاین بلیط هواپیما

برخی از وب‌سایت‌های فروش بلیط، به صورت آفلاین یا نیمه آنلاین کار می‌کنند. شیوه‌ی کار این سایت‌ها به این صورت است که نتایج جستجوی شما برای زمان و مسیر مورد نظر، در بازه‌های زمانی مشخص آپدیت و نمایش داده می‌شود. گاهی حتی فرآیند تایید و خرید نهایی بلیط هم به صورت آفلاین و تلفنی صورت می‌پذیرد.

تاخیر در این فرآیند، کارآمد بودن نتیجه را کم‌تر می‌کند. خرید از این فروشگاه‌ها، تقریباً مشابه با دفاتر خدمات مسافرتی است و در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل، امکان‌پذیر نیست.

 

فروش آنلاین بلیط هواپیما

در این وب‌سایت‌ها که از میان‌شان می‌توان به علی‌بابااشاره کرد، فرآیند جستجو و خرید بلیط، کاملاً به صورت آنلاین انجام می‌شود. در هر لحظه که مسیر و زمان مورد نظر خود را برای پرواز جستجو کنید، وضعیت لحظه‌ای پروازها نمایش داده می‌شود و می‌توانید بلافاصله برای خرید بلیط اقدام کنید.با توجه به آنلاین بودن فرآیند خرید، سرعت و دقت بالا از مزایای این وب‌سایت است.درسایت علی‌بابا، امکان استرداد آنلاین هم وجود دارد که به‌خصوص در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل، می‌تواند جریمه‌ی کنسلی شما را در صورت انصراف از پرواز، تا مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

... و بستن چمدان، خرید بلیط از علی‌بابا و پرواز به نقطه‌ای در ایران

برگرفته از همگردی