در سفر به هر نقطه ای ممکن است اشتباهاتی انجام دهیم که برای آن نقطه واقعا غیرعادی باشد. درادامه لیستی از ۹اشتباهی که سفرکنندگان به اروپا انجام میدهند را آورده ایم

۱ – آنها میخواهند زیادی انجام دهند!

بعضی افراد برنامه ریزی میکنند که کل اروپا را در یک هفته بگردند. خب اینکار شدنی است ولی دراینصورت نمیتوانند از زیبایی های هر شهر، چیزهای کوچک و تمام چیزهای موجود لذت ببرند. به جای اینکه مثلا پاریس را در چند ساعت بگردند میتوانند چند روز بگردند. کمی آرام بودن در سفر خیلی لذت بخش خواهد بود.

 

۲ – اهمیت سکه های کوچک را درک نمیکنند.

 

بسته به بودجه، ممکن است افراد فکر کنند این سکه ها کم اهمیت هستند و هیچ ارزش پولی ندارند. ولی یک سکه ی یک یورویی کمی بیشتر از یک دلار آمریکایی می ارزد. باید حواسشان به سکه هایشان باشد.

 

۳ – معمولا بیشتر از لزوم انعام میدهند.

در بیشتر کشورهای اروپایی رستوران ها پول سرویس را نیز به قیمت اضافه میکنند که انعام را نیز دربر میگیرد. ولی میتوان تا ۱۰درصد قیمت نیز انعام داد. بیشتر افراد در سفر به اروپا تا ۲۰درصد نیز انعام میدهند که واقعا کار غیرلازمی است.

 

۴ – جوراب و صندل میپوشند.

بیشتر اروپایی ها وقتی توریست هایی با جوراب و صندل میبینند پوزخند میزنند. البته به جز آلمان. ترجیحا افرادی که به اروپا سفر میکنند بهتر است یا جوراب و کفش بپوشند یا صندل بدون جوراب.

 

۵ – پروازهایی را ذخیره میکنند که در فرودگاه های کوچک هستند.

بیشتر پروازهای کم قیمت در فرودگاه هایی هستند که خیلی از مقصد دورن. درواقع بعد از رسیدن باید یک اتوبوس گران قیمت هم سوار شوند. بیشتر توریست ها از این قضیه آگاه نیستند.

 

۶ – نمیدانند که اندازه ی وسایلشان مهم است.

وقتی در مترو و اتوبوس و فرودگاه جا تنگ است، همه به وسایل زیاد توریست ها نگاه چپ میکنند.سفر کردن سبک خیلی ایده ی خوبی است. همه چیز در اروپا کوچکتر و فشرده تر است.

 

۷ – زیادی معمولی لباس میپوشند.

اروپایی ها به طور کلی در لباس و فشن خیلی خوش سلیقه هستند. پس زیادی هم نباید لباس معمولی در اروپا پوشید. مثلا نباید طوری لباس بپوشند که انگار به بازی بسکتبال میروند .

 

 

۸ – یک ماشین را برای مدت طولانی کرایه میکنند.

آنها فکر میکنند باید از بدو ورود یک ماشین کرایه کنند. درواقع این کار لزومی ندارد فقط هزینه ی زیاد اجاره ی ماشین و پارکینگ را به عهده شان میگذارد.

 

۹- انتظار دارند همه بهشان لبخند بزنند.

لبخند زدن چه مشکلی دارد؟هیچی! ولی خب اروپایی معمولا زیاد لبخند نمیزنند. توریست ها وقتی عکس العمل های شگفت انگیز و لبخندهای زیاد از اروپایی ها نمیبینند ناراحت میشوند.

 


منبع:گردالی