سلامت مو

به سلامت موها اهمیت دهید زیرا این کار نه تنها باعث زیبایی ظاهری می شود بلکه می تواند با افزایش حجم و خوش حالتی موها در روحیه شما نیز تاثیرگذار باشد. استفاده بیش از حد از اتو مو، سشوار و شستن بیش از حد موها باعث آسیب به مو می شود.

طبیعتا هیچ کس تمایل ندارد موهایش تخت و چسبیده به کف سرش باشد مخصوصا زمانی که آنها را برای رفتن به مهمانی آرایش می کنذ. پس اگر نمی خواهید موهای تخت و کم حجمی داشته باشید چند راه برای داشتن موهای حجیم و ضخیم وجود دارد که در این مطلب آنها را برایتان بازگو می کنیم.

انتخاب یک شامپو حجم دهنده

اولین گام برای داشتن موهای ضخیم تر انتخاب شامپو مناسب است. این کار در دراز مدت باعث می شود تارهای مو ضخیم تر و حجیم تر از قبل شود.

مدل موی مناسب

برای کسانی که موهای نازک دارند هرگز توصیه نمی شود موهایشان را بلند کنند این افراد باید مدل کوتاهی مو یی را انتخاب کنند که از روی شانه پایین تر نباشد. بلند شدن موی این افراد باعث می شود هم ریشه مو ضعیف شود و هم ساقه موها خیلی خیلی کم پشت تر از ریشه به نظر برسد.

پوشاندن بیش از حد مو

استفاده بیش از حد روسری و شال می تواند حجم موها را کم نشان دهد و موها را تخت کند. سعی کنید همیشه پس از برداشتن روسری خود با شانه موها را از آن حالتی که دارند خارج کنید این کار اجازه می دهد تا هوا به داخل موها نفوذ کند.

موی اضافه

اضافه کردن چند رشته موی مش شده لا به لای مو ها می تواند حجم موها را بیشتر نشان دهد. به این کار اصطلاحا اکستنشن مو می گویند.

رنگ کردن کف سر

اگر موهایتان به قدری کم است که کف سر مشخص است با پر کننده ها موجود در بازار و یا با قلمو و سایه هم رنگ موها، کف سر را رنگ کنید.

چند راه برای داشتن موهای حجیم و ضخیم

استفاده از برس مناسب

پس از استحمام وقتی می خواهید سشوار بکشید حتما از برس گرد سرامیکی کوچک استفاده کنید این کار باعث می شود موها پف کند.

مصرف مکمل

ترشحات برخی از هورمون ها که فولیکول ها مو به آنها حساسیت دارد موجب کم حجم شدن موها می شود استفاده از برخی داروهای ضد بارداری ( البته با تجویز پزشک ) می تواند موها را حجیم تر کند. علاوه بر این داروها، داروهای مکمل مانند روی نیز می تواند ریزش مو را کم کند.

تخم شنبلیلیه

خوردن تخم شنبلیله به شکل پودر به دلیل داشتن لسیتین از شوره سر و ریزش موها جلوگیری کرده، رنگ طبیعی موها را حفظ می کند و به درمان خشکی موها کمک می کند. تمام این ویژگی ها منجر به حجیم شدن موها می شود.

شامپو مخصوص موهای خشک

شامپو مخصوص موهای خشک یکی از معجزات مدرن دنیای زیبایی است. این شامپو باعث می شود موها بیش از حد تمیز شود. اگر موهای خشکی ندارید از این شامپو فقط در ریشه موها استفاده کنید. این کار موها را حجیم تر می کند.

 

برگرفته از golgis.com