درآغاز راه کسب و کارتان هستید؟

برای اجاره دفتر کار مستقل  سه گزینه در پیش رو دارید:دفاتر کار با سند اداری، دفاتر کار با سند مسکونی و موقعیت اداری،دفاتر کار با سند مسکونی و موقعیت مسکونی.
این نکته شایان توجه است که بسیاری از مشاغل مانند وکلا و یا پزشکان ، ملزم به اجاره دفاتر کار با سند اداری نیستند و این موضوع بسیاری از هزینه های آن ها را کاهش می دهد. ازین رو ابتدا نیاز سنجی کنید و سپس تصمیم بگیرید به خصوص چنانچه در شروع کسب و کارتان هستید تا جایی که می توانید هزینه های اجاره دفتر کار را کم کنید.
 

دفاتر کار اشتراکی ،یک گزینه مناسب

چنانچه در آغاز راه اندازی یک تجارت هستید و هنوز کارمند زیادی  ندارید پیدا کردن واحد های کوچک اداری بسیار مشکل و در مواردی نادر است بنابراین می توانید قید اجاره آپارتمان اداری و دفتر کار مستقل را بزنید و ازدفاترکار اشتراکی (یک اتاق از یک دفتر بزرگ) بهره ببرید . بسیاری از کارآفرینان بزرگ در حوزه تخصصی خود از یک اتاق اشتراکی آغاز کرده اند.کاهش هزینه ها به سبب بی نیازی به خرید تجهیزات اداری، استخدام منشی و نیروی خدماتی، خرید خط تلفن و سیستم های ارتباطی جداگانه  کمکی بزرگ به استمرار کسب و کار شمااست.


شاید در حدود یک دهه پیش حضور در منطقه جغرافیایی خاص تاثیری مستقیم در افزایش درآمد و بهبود وضع کسب و کار شما داشت اما امروزه با توجه به گستردگی عجیب و غریب شهرها، نه فقط دیگر مزیت نیست بلکه به نوعی تحمل هزینه های زائد است.بنابراین یکی دیگر از مزایای دفترهای  اشتراکی، امکان حضور در منطقه ای خاص از شهر است .

 

چگونه دفتر کار مشترک بیابیم؟

استفاده از روزنامه ها و ابزار های نوین نظیر سایت ها و اپلیکیشن ها،روش هایی مفیدند  اما یک روش بسیار جالب و کارآمد وجود دارد که توصیه می شود حتما امتحان کنید.چنانچه شما به محله و یا منطقه ای خاص علاقه و دوست دارید در آن منطقه دفتر کار داشته باشید حتماً به آن محله سری بزنید،ساختمان های مناسب و چشم نواز آنجا را شناسایی کنید و با مدیر ساختمان،و یا نگهبان گفت و گو کرده و در صورت جلب موافقت در بُرد اطلاع رسانی ساختمان، اطلاعیه ای مبنی بر نیاز خود را نصب کنید حتماً پس از چند روز با انبوهی از پیشنهادهای جالب،شگفت زده خواهید شد.